Zažívají ústup ze slávy, budují nový tým a jde jim hlavně o to, aby neztratili účast v druhé nejvyšší soutěži pro další sezonu. Baseballové mužstvo Bučovic letos přehnané plány nemá. V Českomoravské lize mužů, kde spoustu let patřilo do lepší poloviny, se tentokrát snaží držet jen v klidných vodách tabulky. Ani to se jim zatím příliš nedaří, neřekli však podle představitelů klubu ani náhodou poslední slovo.

V průběžném pořadí východní šestičlenné skupiny okupují předposlední místo, když v sedmi odehraných zápasech zvedli po závěrečném nadhozu ruce nad hlavu jen jednou. Jejich úspěšnost vítězství, která v baseballu nahrazuje body z hodnocení jiných sportů, činí méně než patnáct procent, a to je málo. „Vládne spíše nespokojenost, ale měli jsme těžké rozlosování, hráli jsme spíše se silnějšími celky. Rozhodující duely teprve přijdou,“ upozornil trenér Milan Prokop.

Herní systém ligy má zajímavou a poměrně složitou podobu. Pořadí se určuje ve dvou základních skupinách zvlášť, i když se v základní části potkají i týmy z různých skupin. Pak přijdou na řadu další boje. Vždy první tři, tedy šest mužstev, se může těšit na vyřazovací bitvy, zbytek si to rozdá znovu mezi sebou. Černý Petr v podobě sestupu pak zůstane nejhorším dvěma klubům. „Musíme se soustředit na klíčové zápasy s těmi slabšími celky, na play-off to asi nebude,“ přiznává Prokop.

Důvody jeho skromnosti nejsou nikterak utajované. Soupiska Pelikánů prošla velkými změnami, a ty znamenají velké oslabení. „Spousta kluků odešla, skončili úplně, trochu ztratili motivaci. No a nikoho nového nemáme, takže využíváme třeba i třech dorostenců a celkově nám chybí zkušenosti a tak,“ vysvětluje bučovický lodivod. Chvíli tak asi potrvá, než se Bučovice vrátí mezi kandidáty na lepší umístění, než na kterém teď figurují.

Bojovnost a odhodlání udržet se mezi kvalitními soky ale družstvu nechybí. Jestli to prodají i na hřišti a nasměrují se tím správným směrem, ukáže už zítřejší zápas proti Lokomotivě z Loun. Ta uzavírá západní skupinu, je bez vítězství a Bučovice věří, že to tak zůstane i po jejím výletu do Bučovic. „Výsledek napoví o našich dalších šancích. Jarní část je hlavně příprava na podzim, tak uvidíme, na co máme,“ tvrdí Prokop.

Domácí klání Pelikáni zahájí v sobotu ve čtrnáct hodin. Jejich fanoušci pak na další podívanou nebudou muset čekat dlouho, protože hned v úterý přijedou Skokani B z Olomouce. To týmy změří síly v netradičním večerním čase, tedy až od osmnácti hodin.