Po nadějném vstupu a vítězství nad Frýdkem-Místkem pak podávali střídavé výkony, ale na další vítězství už nedosáhli. Nejblíže v němu byli s předposledním soupeřem, pětinásobným mistrem republiky Technikou Brno.

První zápas sice prohráli 5:9, ale výsledek neodpovídá obrázku hry. Pelikáni si vzpomněli na svoje výkony ze začátku sezony. Bohužel cestu k vítězství si zkomplikovali hned v úvodu zápasu, kdy vyrobili několik hrubých chyb a umožnili soupeři třikrát skórovat. Potom se hra vyrovnala a v šesté směně byl stav 6:3 pro Techniku. Další dvě směny vyšli oba soupeři naprázdno. V deváté směně bohužel technika třikrát skórovala a Pelikáni v dohrávce stihli už jen dva body.

Nadstavba o extraligu
Pelikans Bučovice - Technika Brno 5:9 a 7:8 pp
Třebíč Nuclears - Pelikans Bučovice 16:0 a 18:0
Tabulka baráže:
1. Olympia Blansko 9 4 .692 115:67
2. Třebíč Nuclears 9 5 .643 133:70
3. SaBaT Praha 8 5 .615 102:64
4. Blesk Jablonec 8 6 .571 116:108
5. Sokol Hluboká 8 6 .571 79:94
6. Technika Brno 6 8 .429 116:95
7. Klasik Frýdek-Místek 6 8 .429 87:137
8. Pelikans Bučovice 1 13 .071 58:171

„Postavili jsme hned čtyři nadhazovače. Po dlouhé absenci způsobené zraněním se na jednu směnu v Bučovicích poprvé představil Jan Svoboda. Následoval ho spolehlivě hrající Ondřej Králík. Závěr zápasu doházeli Vojtěch Koudelka a Adam Gartšík. Na pálce byli velmi úspěšní Adam Kubečka se dvěma homeruny a Leonardo Paredes s jedním homerunem,“ ocenil předseda Pelikans Lubomír Vykoukal.

Ilustrační fotografie.
Fotbalovým Bučovicím se nedaří. I když hrají dobře

Ve druhém zápase si Pelikáni pohlídali začátek a nedopustili se žádných chyb. Na kopci začal Ondřej Vykoukal, který prvních pět směn deptal zkušené pálkaře techniky. Jakékoliv jejich pokusy potom spolehlivě likvidovala domácí obrana. Jediný bod, který hosté zaznamenali, byl z homerunu Matěje Menšíka přes krátké pravé pole. Pelikáni vyrovnali ve třetí směně, kdy po odpalu Ondřeje Králíka skóroval Michal Posolda. Až do páté směny byl stav 1:1. V ní ale Technika třikrát bodovala a zdálo se, že je rozhodnuto. Na nadhoz přišel namotivovaný Leonardo Paredes, který ještě loni hrál za Techniku.

Diváci pak viděli strhující závěr zápasu. Pelikáni v sedmé směně snížili na 2:4 a v osmé se jim konečně podařilo vytěžit více ze své hry v útoku. Po čtyřech dobězích překvapený soupeř najednou prohrával 6:4. Pak se Technice sice podařilo vyrovnat, ale Pelikáni v poslední směně opět skórovali homerunem Paredese. Technika měla jako domácí tým dohrávku a v té se jí znovu podařilo vyrovnat na stav 7:7.

V baseballu ale remízy nejsou. Následují další směny až do konečného rozhodnutí. V těchto směnách začíná každý tým už se dvěma běžci na metách. Tady se ukázaly větší zkušenosti extraligového týmu. Zatímco Pelikáni nedosáhli doběhu, soupeř zkušeně skóroval sebeobětovacím odpalem do zadního pole a zvítězil tak 8:7.

Ilustrační foto.
Fotbalisté Vyškova přivezli dva body. MOL Cup hrát nebudou

„Mám velkou radost z výkonu týmu v obou zápasech. Sice jsme je prohráli, náš výkon byl ale velmi dobrý a Technika se až do konce hodně strachovala o výsledek. Zvlášť druhý zápas se musel líbit každému. Naši nadhazovači Leo s Ondrou předvedli perfektní výkon. Leo k tomu přidal tři homeruny a je s osmi jednoznačně nejlepší ze všech týmů nadstavby. A to v podstatě pálil jen jednou rukou protože v levé měl obrovské bolesti. Je radost mít v týmu takového bojovníka,“ chválil Vykoukal.

„Úlohu favorita nakonec naši chlapci nakonec zvládli, ale vítězství se nerodila lehce. Rozhodlo to, že domácí udělali víc chyb v obraně,“ uznal místopředseda Techniky a hlavní trenér A mužstva Radomír Vach.

Poslední dva zápasy baráže Pelikáni odehráli v Třebíči, kde se jim nepodařilo navázat na výkony s Technikou a dvakrát vysoko prohráli.

„Společným ukazatelem obou proher byl nedostatek nadhazovačů, když ze základní sestavy nastoupil jenom Ondřej Vykoukal. Druhým a hlavním důvodem byla naše bezradnost v útoku. Poslední kapkou v neúspěšném víkendu bylo zranění Tomáše Vykoukala, kterého nadhazovač trefil do hlavy. Po vyšetření v nemocnici je výsledkem otřes mozku a zlomené kosti v nose,“ zestručnil Vykoukal hodnocení neúspěšných zápasů.

Do extraligy postupují první čtyři týmy konečné barážové tabulky. Pelikáni by měli pokračovat 26. září, kdy začíná play-off o vítěze 1. ligy. Dále hrají Klasik Frýdek Místek, Sokol Hluboká a Blesk Jablonec. Rozlosování zatím nebylo zveřejněno.