Letní zahrádka vyškovské hospody U Březího hrocha se v sobotu zčásti změnila ve sportoviště. Uskutečnil se tam třetí ročník turnaje dvojic v petanque O hrochovu kouli. Ten pořádal klub s názvem Československo petanque Krumsín.

„Hrajeme deset let a když mě před třemi roky oslovil můj známý, že chce zpopularizovat tento sport i ve Vyškově, souhlasil jsem. A ujalo se to,“ vysvětlil předseda jmenovaného klubu Karel Janeček.

Víkendového klání se účastnilo dvacet dvojic, tedy čtyřicet hráčů. A ačkoli většina z nich nebyla z Vyškova, pořadatelé viděli zlepšení situace. „Z místních zatím velký zájem není, ale letos přišlo už více lidí když ne hrát, tak se aspoň podívat. Svůj účel to tedy splňuje,“ hlásal Janeček.

A jak celá akce dopadla? Výsledkově se žádné velké překvapení nekonalo. Prosadily se dvojice, které hrají petanque pravidelně a jejich výkony snesou i přísnější kritéria.

Pořádající oddíl měl na pomyslných stupních vítězů dva páry. Prvenství si odnesli Patrik Písečný s Robertem Janečkem a třetí příčku obsadili Petr Němec s Adamem Pořízkem. Vyškovským zástupcům se nedařilo, ale i tak někteří nakoukli do první desítky.

Mnoho přítomných se shodlo, že tyto turnaje jsou ale spíše o zábavě. „Celý den se vydařil skvěle. Nikdo neodcházel zklamán a podle mě je také důležité, že vyhráli mladí kluci. To je pro ně velká motivace do dalšího zlepšování,“ uzavřel Janeček.