A zabránit tomu nemohlo ani nepříznivé počasí, které ovlivnilo program. „Rozhodovali jsme se, zda hrát nebo turnaj odvolat. Udělali jsme dobře, že se nakonec hrálo, i když s malým zpožděním a s upravenými pravidly. Hráváme tady malý fotbal na větší branky. Ale hřiště bylo po dešti podmáčené, takže jsme to stáhli na menší plochu i menší branky. A hrálo se podle futsalových pravidel,“ popsal potíže hlavní organizátor turnaje Zdeněk Müller.

Do Manerova se sjelo deset družstev. Podle pořadatelů optimální počet. Trochu exotikou zaváněl start kluků z Otrokovic, kteří se prý o turnaji dověděli až v pátek večer na internetu. Narychlo poskládaný tým ale nakonec překvapil třetím místem. „Poskládali jsme se z hráčů velkého fotbalu i úplných amatérů. Spoléhali jsme právě na útočníky, kteří hrají velký fotbal, i když žádné vyšší soutěže. Že z toho bude medaile, to jsme opravdu nečekali. Přijeli jsme si jen zahrát, zpestřit si sobotu a dělat čest našemu názvu Zlatá pípa,“ usmíval se po turnaji kapitán týmu Jakub Petrakovič.

Hlavu si s výsledky nelámali ani kluci z Rychtářova, kteří druhým místem překvapili ještě víc, i když finálová prohra s domácím Sapporem byla poměrně vysoká. „Jsme většinou kolegové z práce a ostatní jsou naši kámoši. Na place jsme spolu byli opravdu poprvé. Výborně jsme si zahráli, bylo to super a myslím, že zápasy měly i dobrou úroveň. Že budeme ve finále, to je fantazie. My jsme vůbec nevěděli, do čeho jdeme. Určitě to oslavíme,“ sdělil jen pro tuto příležitost zvolený „tiskový mluvčí“ týmu Marek Klúč.

Jak jsme naznačili, stupínek nejvyšší patřil Sapporu Manerov, které nastoupilo v podobném složení, v jakém hrává krajský přebor jižní Moravy. Už samotný tento fakt předurčil domácím roli favorita, kterou ovšem hrající kouč Antonín Brtník zpochybňoval. „Nejsem si jistý, že jsme byli favority. Tady se hraje úplně jinak, třeba už jen ten nerovný pískový povrch. A ujišťuji vás, že jsme tady potají netrénovali. Ale první místo jsme si asi zasloužili, protože jsme ani jednou neprohráli. I když je v tom samozřejmě i štěstí,“ řekl kouč a gólman domácího týmu.

Pohodová sobota byla samozřejmě kořeněna „výrobky“ zdejší udírny a chlazena výtečným chmelovým mokem. Hrálo se sice naostro, ale drobné konflikty vždy skončily přátelským a upřímným podáním ruky. „Hráváme tady moc rádi. A vlastně je to jediná možnost, jak se našim fanouškům představit doma, protože krajský přebor se hrává v halách, kterou v Manerově samozřejmě nemáme. A ta pětatřicetiletá tradice, to je přece nádhera,“ dodal Brtník.

Manerov Cup 2010

Pořadí skupiny A: 1. Sapporo 5 bodů (6:2), 2. United 4 (11 :2), Moravan 3 (4:6), 4. Woodoo Boys 0 (1:12).

Skupina B: 1. Rychtářov 6 (8:5), 2. Orli Bučovice 4 (10:3), 3. Otrokovice 2 (9:12), 4. Lions 0 (5:12).

Čtvrtfinále: Moravan – Orli Bučovice 5:3, Otrokovice – United 5:2.

Semifinále: Sapporo – Moravan 5 :2, Rychtářov – Otrokovice 4:2.

O 3. místo : Otrokovice – Moravan 3:3 , na penalty 2:0.

Finále: Sapporo – Rychtářov 6:1.