Petlach má společně s celým realizačním týmem plné ruce práce s jeho stabilizací. „Musí si to sednout, uvidíme, kam to dotáhneme," prohlásil po vítězném vstupním utkání východní skupiny druhé ligy s VŠB TU Ostrava. Zároveň se ale nevzdává nadějí na další sezonu mezi špičkou.

Domácí premiéra nové sezony vyšla výborně, ostravské vysokoškoláky jste porazili 8:3, takže spokojenost?

Ano, je to tak. Popravdě jsem ani nečekal, že vyhrajeme takovým rozdílem, protože v přípravě nás provází i problémy zdravotního rázu. Takže tenhle výsledek je fakt skvělý. Jsem za něj moc rád.

Čekal jste tak ostrý začátek sezony? Kromě jedenácti gólů hráči viděli tři červené karty.

Já Ostravu znám, hrají u nás pořád vždycky podobné zápasy, hodně důrazný futsal. Dojíždí souboje a měl jsem už předem trochu obavy, že se tím v první půlce necháme strhnout. A potvrdilo se, nebo spíš ono to ještě vygradovalo víc, než jsem si myslel. Ostrava prostě hraje doma úplně něco jiného, jiný styl, nechá se venku i trochu vyhecovat diváky. Doma na ně přijde deset lidí a hrají lážo plážo, tady je na tribuně sto padesát lidí a oni hrají naplno se vším všudy. Lepší je nastoupit proti nim u nich.

Amor VyškovII. liga, skupina východ
Sestava: Jan Kotulán, Daniel Forró, Lukáš Skoumal, Milan Ševčík, Milan Račanský, Ondřej Král, Ondřej Bačovský, David Lukeštík, Pavel Tichý, Jaromír Grim, Vadym Chubirka, Sebestian Palla, Michal Karabina. Trenér: Radek Toman. Prezident klubu: Antonín Petlach.

Vaše mužstvo zažilo v létě významné změny. Odešel i tvůrce hry a hrající trenér Tomáš Galia, jak moc to mrzí?

No, odchod Tomáše je citelná ztráta, protože jsem s ním počítal, že by mohl být prodlouženou rukou našeho nového trenéra na hrací ploše. Ale šel do ligy a to asi těžko můžeme zabrzdit. Další, kdo se s námi rozloučil, je Jakub Gremmel. Chtěl do ligy do Tanga, to je taky jednoznačné a samozřejmě jsme mu nebránili. S tím se nedá nic dělat. Dost mě mrzí, že skončil můj syn Martin Petlach, to je další problém. No a když k tomu připočítáte tři zraněné hráče, je to těžké.

Kdo absentuje kvůli zdraví a jak vážná zranění to jsou?

Forró, Karabina a Chubirka. Ten byl proti Ostravě na lavičce, ale nemohl do hry zasáhnout. Myslím si bohužel, že až na něho to jsou dlouhodobější věci a hned tak se to nezlepší. Bohužel musíme to řešit jinak.

Ale jsou tu i nějaké příchody. Představíte nové hráče?

Prvním je Lukáš Skoumal z Helasu Brno, který přišel s trenérem Tomanem. Na poslední chvíli se k nám přidal Jaromír Grim z bývalého Pivovaru Vyškov a ještě máme jednoho nového mladého hráče Milana Račanského, který zkušenosti z velkého futsalu nemá. A samozřejmě jednání probíhají dál tak, abychom mohli ještě kádr posílit. Je to ale složité, to musím říct.

Takže fanoušci se ještě můžou těšit na další jména?

Ano, musí se ještě něco povést. Kádr je strašně úzký a takto nemůžeme odehrát celou sezonu, to prostě nejde. Nějaká jednání určitě dotáhneme do konce a přivítáme další kluky.

Každopádně už teď máte posilu na lavičce v podobě trenéra Radka Tomana. Jste s angažováním tohoto zkušeného kouče spokojeni?

Moc. To je přesně to, co jsem říkal už na konci minulé sezony, tedy že prostě budeme hledat trenéra, který to celé stmelí a má velké zkušenosti. To Radek Toman dokonale splňuje. Ještě jednou škoda odchodu Tomáše Galii, protože jejich spolupráce by nás určitě zvedla ještě víc.

V úterý vás čeká pohárové osmifinále s Hradcem Králové, poprvé se utkáte s prvoligistou a hned doma. Co od toho očekáváte?

Už aby to tady bylo. Já osobně se na to strašně moc těším. Kluci už jsou taky natěšení, že si budou chtít proti takovému soupeři zahrát, pokusit se o další zázrak a využít domácího prostředí a třeba i toho, že se hraje v týdnu. Postoupit mezi osm nejlepších by bylo úžasné. Pak bychom mohli přivítat ještě lepšího soupeře, než je Hradec.

Jaké vidíte šance na postup?

My samozřejmě můžeme jen překvapit, roli favorita má soupeř. Ale upřímně, mohli jsme chytnout Vysoké Mýto, mohli jsme mít Erapack Chrudim, tam by bylo vymalované už dopředu. Bereme to tak, že z těch soupeřů, co jsme mohli mít, je Hradec asi nejvíc přijatelný. Tím netvrdím, že postoupíme, ale není důvod se předem vzdávat, může se to povést.

Pojďme zpět k druhé lize a dlouhodobé soutěži. Jaké jsou výsledkové cíle Amoru pro právě začínající ročník?

Já to letos mám trochu jinak, třeba i na rozdíl od našeho nového trenéra, který musí mít logicky nejvyšší cíle. Vidím to tak, že chci jako hlavní úkol po těch odchodech a příchodech tým stabilizovat. Tuto sezonu bych si chtěl trochu užívat herně. Uvidíme, kam to dotáhneme, na druhou stranu určitě se chceme pohybovat v horních patrech tabulky.

Máte i zálusk na eventuální boj o titul?

To takhle nemůžu říct, letos je to po těch letních změnách opravdu trochu jinak. Záleží vše samozřejmě ještě na tom, jak se nám povede doplnit kádr. Když se to podaří, jak si přejeme, pak můžeme soupeřit ve druhé lize s každým, ale to je ještě hodně dlouhá cesta.

Co konkrétní posty? Kde je momentálně silná a kde slabá stránka Amoru?

Achillova pata je to, o čem jsem už mluvil, tedy velmi úzký kádr. Proti Ostravě navíc skončil Palla, protože taková červená karta, z toho bude určitě nějaký zápasový trest od svazu, možná dva zápasy, klidně i víc. Tím pádem je nás zase o jednoho míň, vlastně už jen osm. Zároveň to má ale dobrý vliv na kolektiv, je stmelený, kluci vědí, co chtějí. Je to vidět i na trénincích, proti Ostravě to ukázali naplno. Chtěli vyhrát a urvali to.

A ta silná stránka?

Já to řeknu jednoduše, vepředu Ševčík a vzadu gólmani. Milan to v prvním zápase znovu ukázal, je to prostě o tom, jak si ho soupeři budou hlídat, nebo ne. Navíc se výborně pracuje na vylepšení obrany, mohlo by to všechno do sebe správně zapadnout.

V úterý večer tedy přijde na řadu střet s prvoligistou. Na první zápas sezony přišla slabší divácká návštěva, myslíte, že tentokrát bude vyprodáno?

Těžko říct, je to přeci jen v týdnu, to je nařízení svazu, s tím nic neuděláme. Víte, poslední dvě sezony jsme začínali venku a doma třeba až koncem října, to už chodí víc lidí. V tu dobu totiž končí velký fotbal a diváci se přesouvají k nám do haly. Zatím to tak ale není, minulou sobotu třeba hrál fotbalový Vyškov doma, tak lidi už večer zůstali doma. Ale to se bude určitě zlepšovat, věřím tomu. Mimochodem po poháru bude další domácí zápas s Třincem, tedy bývalým exligovým družstvem, další velké lákadlo.

Pro Amor je tu tedy anglický týden, tři souboje v jednom týdnu. Zvládne to váš tým v tomto menším počtu hráčů?

Toho se trošku bojím, přiznávám se, takhle jsme to nikdy neměli. Zápasy půjdou rychle po sobě, sám nevím, co to s kluky udělá. Snad nenastane to, že se budou soustředit jen na ten Hradec, hlavní bude podvědomě nevypustit ligové zápasy, třeba ten ve Zlíně. Sám jsem v očekávání, jak to celé dopadne. Ale bude to něco výjimečného.