Nováček druhé nejvyšší české ženské atletické soutěže družstev se představil v zahajovacím utkání na půdě třineckého stadionu sympatickým bojovným výkonem, bodů však moc neposbíral. Získal jich rovných sedmdesát, což pro něj zatím znamená pozici na poslední osmé příčce celkového pořadí.

Vedoucí klubu AHA Jiří Hajzler však nacházel pro Vyškovanky hlavně slova chvály. „Předností našeho mladého týmu, pro nějž je působení v první lize především velkou školou atletiky, bylo maximální nasazení všech šestnácti závodnic ozdobené osobními rekordy a také velká bojovnost,“ pochválil.

Hodnotilo se mu o to líp, že členkou vyškovské výpravy byla i nová posila týmu, česká reprezentantka Irena Petříková. Ta dokázala zvítězit na rozpáleném tartanu třineckého stadionu v bězích na 1500 m a 3 km v časech 5:02,46 minut respektive 10:51,24 minut.

Solidní výkon předvedly i další závodnice. Lucie Mlejnková byla pátá v oštěpu a devátá ve vrhu koulí, půlkařky Lenka Suráková, Iveta Hynštová obsadily první dvě místa ve druhém běhu, dařilo se i Blance Neubauerové nebo mladinké Janě Baštové v běhu na 100 metrů. V běhu na tři kilometry byla pátá Jiřina Kociánová. „Na stejnou vzdálenost předvedly statečný výkon také Kateřina Doubková a Anna Málková,“ vyzdvihuje Jiří Hajzler.

Klubový rekord zaběhla štafeta 4x400m v sestavě Neubaureová, Hajzlerová, Petříková a Hynštová časem 4:28,80 minut, který stačil na páté místo.

Muži byli třetí

Spokojenost vládne v mužském družstvu AK AHA Vyškov. Druholigoví muži bojovali v Uherském Hradišti a třetím místem nezklamali. Umístili se hned za vítězným AK Hodonín a domácí Slováckou Slávií.

Hvězdou atletického utkání se stal především Martin Šmíd, který absolvoval běh na 800 metrů, 1500 metrů a 3 kilometry se ziskem úctyhodných třiadvaceti bodů. Vynikající formou se prezentoval také mistr Moravy a Slezska v běhu na 1500 metrů Dominik Grohmann, který skončil druhý. Nový kapitán družstva mužů Jiří Němeček tentokrát zazářil na trati 400 metrů, kde v osobním rekordu 53,69 sekund doběhl na třetím místě.

Nezklamal ani bývalý reprezentant Luboš Stloukal a na překážkách získal pro Vyškov patnáct bodů. Loňský objev vyškovské atletiky dálkař Lukáš Doležal skočil 636 centimetrů a skončil třetí.

„Třetí místo, které muži získali, dává výborné předpoklady pro konečný postup do podzimního barážového klání,“ spokojeně zhodnotil výkony atletů vedoucí klubu a zároveň jeden z trenérů Jiří Hajzler.