Trať obvykle měří 100 kilometrů, ale letos pořadatelé připravili kratší distance. Nejdelší měřila 76 km se součtem převýšení kolem 3 000 metrů, prostřední 46 km a převýšení 1 800 metrů a nejkratší 26 km, tam se nastoupalo jen 870 metrů.

Na nejdelší trati zvítězil Petr Hének časem 7:32:50 a jeho manželka Alena byla mezi ženami druhá, když běžela za 9:59:56. Pavlína Poláčková dominovala na nejkratší trase. Šestadvacet kilometrů uběhla za 2:24:03.

„Petr Hének ve svém oblíbeném závodě opět zcela dominoval, na druhého muže v pořadí naběhl šestnáct minut. Alena opět předvedla své neskutečné vytrvalecké vlohy, když na první ženu ztratila necelých sedmnáct minut. Ovšem pro mě skoro šok je start Pavlíny Poláčkové. Aniž by něco řekla, vydala se na závod ve vzdálenosti a do terénu, se kterými nemá zkušenosti. Přesto po fantastickém výkonu zvítězila, když doběhla absolutně i mezi muži na pátém místě. Za vítězem na této trati doběhla jen o patnáct minut později a na druhou ženu pak naběhla třináct minut. Fantazie a klobouk dolů,“ komentoval výkony trenér drnovických běžců Zdeněk Smutný.

Drnovičtí sbírali vavříny i na jiných závodech po celé Moravě. Silvie Divišová zvítězila v Poštorné v závodě Hájenka run, Simona Grulichová skončila třetí a v kategorii druhá v Holešově na Zámecké pětce. V Hranicích vyhrál kategorii nad čtyřicet Martin Skřivánek a Marie Hynštová skončila druhá mezi padesátnicemi.

Ve čtvrtek si nejen drnovičtí přespolní běžci dají dostaveníčko Bučovicích¨, kde se poběží jubilejní třicátý ročník Sokolského běhu 28. října, který bude závěrečnou tečkou za seriálem Vyškovská běžecká tour 2021. První běžci - starší žáci ročníků 2009 a 2008 - se vydají na trať v 9.20 hodin. Postupně budou startovat všechny věkové kategorie a hlavní závod mužů a žen (9,3 km) odstartuje v 11.00 hodin. Poběží se na okruhu městem se startem a cílem na Náměstí svobody.