„Ale to je jen náhoda,“ bránil se poklonám při přebírání hlavní ceny soutěže v redakci. Tedy tří soudků pivečka Gambrinus a hlavně poukázky na občerstvení ve vyškovské restauraci U Prcka. Tam může v klidu rozšoupnout až za tisíc korun, což je hodnota vyhraného dárkového poukazu. „Půjdeme tam z manželkou,“ ujistil.

O vašem vítězství rozhodlo až poslední kolo. Jak jste prožíval závěr ligy?
Už jsem s výhrou moc nepočítal. V soutěži jsem několik kol vedl, ale pak se mně přestalo dařit. Naštěstí jsem se pořád držel v popředí. Že jsem se na první místo vrátil v posledním kole, to je spíš štěstí. Moc jsem s tím nepočítal, protože mně utekly tipy, které jsem považoval za tutové. Tedy výhru Bohunic nad Rousínovem, nebo porážku Dražovic v Tvrdonicích. Uvažoval jsem i o remíze na zápas Bučovice – Mutěnice, ale nakonec jsem tam dal dvojku. A vidíte, Bučovice potvrdily, že mají dobré mužstvo. Viděl jsem je hrát ve Slavkově, kde mohly v poločase vést o několik gólů.

Vaše bilance z tipování s Vyškovským deníkem je hodně dobrá. Máte nějaký návod na úspěšné tipy?
Už jsem jednou celkově skončil druhý a většinou končívám kolem čtvrtého, pátého místa, minimálně v první desítce. A mám doma pár triček, které se dávaly za výhru v kole. Na tu jsem letos dosáhl dvakrát. Návod nebo recept na úspěch určitě nemám, spíš to jsou zkušenosti. Hrával jsem fotbal skoro do čtyřiceti let a s výjimkou vojny v Kutné Hoře pořád v Šaraticich. Takže o krajském a okresním fotbale mám v celku přehled. Myslím, že podle tabulek a výsledků, třeba když má někdo nějakou vítěznou nebo černou šňůru, dokážu odhadnout, jak to dopadne.

Jak jste se s Tipligou setkal poprvé?
Odebírám Vyškovský deník, ale motivovali mě především kamarádi ze Šaratic, pan Galia a spol., kteří tehdy už tipovali. Já jsem nezačal od prvního kola, ale myslím, mi to potom docela šlo. Teď už je to velká zábava. Některé zápasy jsou opravdu ošemetné na tipování. A zase jsme u toho, že žádný recept neexistuje. Člověk kolikrát neví, co tam má dát. Já když jsem tak nejistý, tak se většinou rozhodnu pro první dojem. To většinou funguje. Jak o tom začnu špekulovat, tak to většinou pokazím.

Jsou mužstva, na která tipujute vyloženě nerad, nebo naopak vám to u nich vychází? Co třeba vaše Šaratice?
To jsou pro mě hrobaři. Už kolikrát mě vypekli. Neříkám, že zrovna letos. Těžko se sázelo třeba na Rousínov. Naopak jistota byly Švábenice, i možná proto se ně moc nesázelo. Dost mně vycházel i Vyškov. Teprve v závěru jara to bylo slabší. Výsledky tipů kopírovaly jejich formu. Takže body jsem získával hlavně na okresních soutěžích.

Ale za historický postup do I.A třídy jste asi hráče svého klubu pochválil.
To ano. Doma na ně chodím pravidelně, ven jezdím, jen když hrají tady někde blízko. Viděl jsem samozřejmě derby v Křenovicích, jezdívám do Modřic, Měnína, Tuřan. Když je to dál, třaba na Znojemsko, pak jedu jenom, když mě někdo vezme autem. Já si myslím, že si postup zasloužili, i když to samozřejmě nebylo vždycky jen dobré. Ale mají dobrou zálohu i obranu, líbil se mně Ptáček, v útoku Kovač, a je tu velmi dobrý brankář Pavel Plchut. Ostatní je výborně doplňují. Na I.A třídu se samozřejmě těším. Bude to něco nového. Určitě se v ní hraje lepší fotbal. Ale hlavně jde o to, aby si kluci, kteří byli zvyklí hodně vyhrávat, uvědomili, že teď bude víc porážek. Nesmí je to rozhodit. A když budou hrát to svoje, neměli by mít ve vyšší soutěži nějaké problémy se záchranou.