Futsalový Pivovar Vyškov střídal při pátečním divizním zápase proti Nasanu Brno lepší okamžiky s horšími. Těch prvních bylo ovšem víc, a tak slaví tři body a také posun na třetí místo tabulky. „Měli jsme tříbrankový náskok, pak jsme ho ale trestuhodně prohospodařili. Ještě že závěr zápasu se nám vydařil lépe," shrnul trenér Libor Šmarda.

Průběh úvodní půle vypadal, že najít vítěze souboje v hale v Purkyňově ulici nebude těžké. Vyškovští si postupně vytvořili až tříbrankový náskok. Těsně před pauzou sice hosté snížili, ale přesto to vypadalo nadějně. „To se povedlo, ale ve druhé části někteří naši hráči vyrobili individuální chyby a soupeři jsme tak umožnili srovnat. Ještě že nás pak podržel gólman Štěpán," uvedl kouč.

Má na mysli desetimetrový kop Nasanu při remízovém stavu, který strážce pivovarské svatyně lapil. Jeho práci pak v posledních minutách zúročili i spoluhráči. Čtyři minuty před koncem se dostali do vedení, aby jej v rychlém sledu dalšími dvěma trefami potvrdili. Zvítězili 7:4, dvakrát mířil přesně Pánek, doplnili ho Kolečkář, Grim, Pospíšil, Píšek a Čtvrtníček.

Klidu na obou stranách nepomohly diskutabilními výroky dvojice sudích. „Zápas se jim vůbec nepodařil, hrubě zápas nezvládli a nervozita a podrážděnost všech hráčů jejich výkon jen potvrdila. My bereme tři body," zopakoval to nejdůležitější Šmarda.

INFOBLOK

futsal – divize e

Vyškov, hala Purkyňova

Pivovar Vyškov – Nasan Brno

7:4 (4:2)

Branky: Pánek 2, Kolečkář, Grim, Pospíšil, Píšek, Čtvrtníček