Asi hodně zdecimované a psychicky nahlodané muselo v pátek pozdě večer odjíždět futsalové mužstvo Ivančic z vyškovské sportovní haly v Purkyňově ulici. Výprava posledního celku divize E jižní Moravy zřejmě nečekala od utkání s Pivovarem zázraky, ale přišla pro ně krutá realita, když domácí si v pohodě zastříleli a vylepšili své skóre do velmi líbivé podoby.

Před zápasem byli Vyškovští přeci jen trochu zdrženliví a nechtěli soka podcenit. „Hráli jsme s posledním, tedy povinnost velila zvítězit. Ale přesto jsem měl obavy, protože Ivančice minulý týden přehrály silný Helas Brno, a to je dobrá vizitka,“ uvedl kouč Libor Šmarda. Naděje hostů na vyrovnaný zápas však navzdory tomu trvala jen pět minut.

Opatrný začátek bez gólů brzy vystřídal jednoznačný průběh. Pivovarský brankostroj se rozjel v páté minutě hry a nikdo jej už po celé střetnutí nezastavil. Už do poločasové přestávky se Pivovar trefil hned šestkrát. Na závěr půle sice dokázal snížit i hostující Jantar, ale jakoby tím ještě zvětšil hlad domácích po zásazích do černého.

V druhé části hry se ivančická síť vlnila díky míči ještě osmkrát a zrodilo se drtivé vítězství 14:3. Čtyřikrát se trefil Galia, třikrát Gregor a Kolečkář, dvě trefy zaznamenal Pánek a jednou se do střelecké listiny zapsali Zákravský a Holzer. „S výsledkem spokojenost rozhodně je,“ stručně zhodnotil Šmarda.

Vyškovský lodivod ovšem štěstím přeci jenom po víkendu nezáří. Vrásky na čele mu totiž způsobil fakt, že jedna z jeho největších zbraní, kanonýr Jaroslav Kolečkář, mu bude z pracovních důvodů půl roku chybět a to je pro čtvrtý tým tabulky značná ztráta. „Je to pro nás klíčový hráč, soupeři ho vždy neradi vidí v naší sestavě, jeho jméno už něco znamená. Nedá se nic dělat, budeme muset bojovat i bez něj,“ smutnil Šmarda.