Lička si přitom přál, aby jeho svěřenci odehráli derby tak jako druhý poločas minulého zápasu s favorizovaným Helasem Brno B, kdy otočili poločasové skóre 3:5 na konečné 9:5. Ke splnění přání ale bylo na hony daleko.

Už v první minutě ukázal Pánek, co umí. Obešel tři protihráče a Slovákovi střelou po zemi nedal žádnou šanci. Za necelou minutu špílmachr Pivovaru přesně zakončil po Kolečkářově rychlém rozehrání od postranní lajny a ještě ve druhé minutě se sám před Slovákem ocitl Urbančok, a také neváhal šanci proměnit. „Nikdo nedělal to, co měl, vůbec jsme nehráli zezadu. Přitom jsem upozorňoval, že Pánek nebo Grim jsou individuality. Těm že se nesmí dát prostor. Že je musíme zdvojovat, protože oni umí jednoho hráče obejít. To rozhodlo, během pěti minut bylo po zápase," truchlil po utkání zklamaný trenér Lazoru-Domus.

Ku smůle jeho týmu kanonáda domácích pokračovala a Pivovar se dostal do dlouho nevídané herní euforie. Hýřil pohybem, předváděl skoro strojové kombinace na jeden dotek. A nemilosrdně je zakončoval. „Celou sezonu jsme pořád hráli pomalu a bez pohybu a tím jsme je uspali. A teď jsme vyrazili jako kobra na zajíce," uculoval se kanonýr Pivovaru Jaroslav Kolečkář, který kupodivu při střeleckých hodech neskóroval vůbec. Vysvětlení podal sám už bez humorné nadsázky. „Trenér mně dal jiné úkoly. Víc bránit. Myslím, že jsem je splnil a ono je úplně jedno, kdo ty góly dá. Hlavně, že jsme vyhráli," dodal Kolečkář.

Lazor se ze zlého snu začal probírat až po deseti minutách, kdy už ale prohrával 0:8. Martin Lička nejprve nastřelil tyčku a pak už hosté začali i dávat góly. Jenže bylo to spíše díky chybám Pivovaru v rozehrávkách už na vlastní polovině a hlavně jeho přeřazením tempa na nižší rychlostní stupeň. Zápas se prakticky již jen dohrával. „Předpokládal jsem vyrovnané utkání, protože jsem viděl, co jsme předváděli celý podzim. A najednou to šlo. Ale ten gólový nášup, to určitě nebylo nějakou naší exkluzivní taktikou, prostě jsme reagovali na výkon soupeře. Ale byl to fantastický poločas. Soupeře chválím za to, že bojoval i ve ztracené situaci. Jsou to mladí běhaví kluci a až do konce chtěli porážku alespoň zkorigovat," konstatoval trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Derby jako obvykle sledovala zaplněná tribuna, ale o bouřlivém prostředí se moc hovořit nedá. I hluční bubeníci Pivovaru jako by byli smrtícími údery svých miláčků zaskočení. „Co je to za derby," kroutila hlavou vyškovská fotbalová ikona Valdemar Horváth, když při vstupu do haly pohlédl na ukazatel skóre. A to se opozdil jen o pár minut.

Se zpožděním dorazila na zápas i posila Lazoru Jan Daněk. Při pohledu na výsledek vrátil sálovky a dres do sportovní kabely. „Zasekl jsem se v koloně na dálnici, takže začátek jsem nestihl. Ani jsem tomu nechtěl věřit a určitě už nemělo smysl do zápasu naskakovat. Co bych s tím asi mohl dělat?" ulevil si se smíšenými pocity, protože derby si zahrát chtěl. „Pro diváky asi byla opravdu škoda, že o ten pravý dramatický náboj derby přišli, ale pro mě určitě ne," usmíval se spokojený trenér vítězů Šmarda.

Šňůra pokračuje

Lazor-Domus tak nevyhrál ani v pátém vyškovském divizním derby. V nich Pivovar vyhrál čtyřikrát, jednou se hrálo nerozhodně. Ličkovi svěřenci tedy opět opouštěli halu se sklopenými hlavami. „Nemyslím si, že toto byl skutečný rozdíl ve výkonnosti obou mužstev a ani, že bychom po Helasu byli namistrovaní. Ale je pravda, že z našeho pohledu bylo špatné úplně všechno. A moc špatné. Hráli jsme bez pohybu, úplně chybělo napadání soupeře a musím přiznat, že i přístup některých hráčů nebyl v pořádku," řekl k debaklu kapitán mužstva Martin Lička.

Pivovar Vyškov – Lazor-Domus Vyškov 12:5

Poločas: 9:2. Branky: Urbančok 5, Pánek 3, Pospíšil 2, Grim, Čtvrtníček – F. Novotný 2, R. Tobolík, Baričák, V. Novotný Václav. Rozhodčí: Daniel, Čep. ŽK: Čtvrtníček, Pospíšil, Grim – F. Novotný. Diváků: 250.

Pivovar: Štěpán – Kolečkář, Pospíšil, Pánek, Urbančok, Jašíček, Král, Grim, Mikloška, Čtvrtníček. Trenér: Libor Šmarda.

Lazor-Domus: Slovák – Petřek, Baričák, R. Tobolík, V. Novotný, Grepl, M. Lička, F. Novotný, Gottvald, J. Lička ml. Trenér: Josef Lička st.