Jihomoravská florbalová liga pokračovala o víkendu dvěma turnaji, z nichž pro vyškovský okres byl zásadní ten nedělní v Jedovnicích. Do něj se pustily i Ivanovice na Hané a bučovický B tým. A s plným nasazením, protože oběma ohledně záchrany soutěže teče do bot. Zejména s ivanovickým Sokolem to už vypadá všelijak, ovšem ani Dynamo nemá moc důvodů k úsměvům.

Ivanovičtí šli do boje jako první. Proti nim vyběhl na hřiště Hornets ZŠ Horní a Sokol vzhlížel s bodovými nadějemi právě k tomuto duelu. Marně. Dle oficiálního zápisu hosté z Brna vedli prakticky celý zápas, a přestože soupeři neodskočili na výraznější náskok, radovali se oni v poměru 6:4. „Tým, na který jsme si věřili, a nic. Nebylo to tím, že jsou lepší, ale naší nemohoucností vstřelit gól. Snažili jsme se něco hrát, ale zakončení se nedařilo. Prostě jsme jim pomohli dokráčet do vítězného konce. Prohráli jsme si to sami,“ litoval brankář a šéf družstva Michal Večeřa. Nepomohla ani dobrá střelecká muška Flöhslera a Zápařky, oba si připsali dva zásahy.

Ve svém druhém zápasu dne Ivanovice nastoupily znovu proti Brňanům, tentokrát Gulliverům. V roli papírového outsidera se soustředily hlavně na obranu a do páté minuty druhé třetiny držely bezbrankový stav a zlom přinesla odpískaná hra vysokou holí. „Do té doby nevěděli, co s námi mají dělat. Ale přišla standardka a během pár minut čtyři góly. A byl konec,“ smutnil hráč Tomáš Vaverka. Dílčí radost z rozvlnění sítě zažil z Ivanovických jen Flöhsler, zápas skončil 1:5. Sokol tak je předposlední.

Bučovické béčko sice Ivanovice před Vánocemi přehrálo, mělo o čtyři bodíky víc, ale sestupovému pásmu také stále neuniká. Nic se na tom nezměnilo ani v neděli. Proti Gulliverům zaspalo a budíček se projevil až za stavu 1:5. Nakonec Dynamo nestačilo 5:7. Odpoledne proti hůře postaveným Židenicím zase mělo na dosah ruky remízu, ale půl minuty před koncem po vlastní hrubce inkasovalo, prohrálo 5:6

Bučovice jsou deváté z třinácti a ani ony nemají klid. „Nestálo to za nic, většinu gólů si v podstatě dáváme sami, jsou po našich chybách. Musím říct, že ani my staří jsme nepomohli, mladíci se docela snažili, gólman za to moc nemohl. V tabulce to začíná být průšvih. Třeba porazíme někoho z prvních, ale to je k ničemu. Tady jsme měli vzít Židenice,“ uvědomil si hrající vedoucí celku Ladislav Dufek. Malou individuální náplastí na bučovické zklamání je hattrick Jiřího Korytáře.

Jihomoravská liga

hala Jedovnice

FBC Sokol Ivanovice na Hané:

FbC Hornets ZŠ Horní 4:6, Flöhsler 2, Zápařka 2, Gullivers Sokol Brno I B 1:5, Flöhsler.

FbC Sokol Dynamo Bučovice B: Gullivers Sokol Brno I B 5:7, Maláč 2, Dufek, Spirit, Dragan. TJ Sokol Brno Židenice B 5:6, Korytář 3, Dufek, Kolaja.