V bazénu jednoho z největších měst při polských hranicích se konal devátý ročník Karvinského motýlkářského trojboje. Na start tohoto závodu se dostavili vyslanci oddílů z mnoha koutů České republiky a nechybělo také deset členů Klubu plaveckých sportů Vyškov. A tak jako téměř vždy se prosadili do popředí výsledkové listiny.

Hlavním závodem organizátoři určili kombinaci disciplín padesát, sto a dvě stě metrů motýl. Vítězem se pak stal plavec s nejvyšším celkovým bodovým součtem. Hodnotila se také každá kategorie samostatně a na své si přišli i vyznavači jiných stylů, než je motýlek.

Z vyškovských talentů se ve vynikajícím světle ukázal Tomáš Cigánek, jenž zvítězil ve všech disciplínách trojboje, a tak o jeho celkovém prvenství nemohlo být pochyb. Svůj skvělý výkon podpořil ještě dalšími dvěma vítězstvími a jedním druhým místem na dalších tratích. Dobrou náladu vyškovské výpravy zvýraznil i Luděk Vrtílek a Nikola Poláková, kterým jejich výsledky v konečném pořadí trojboje stačily na druhé pozice.

V mnoha ostatních soubojích se Vyškov také snažil o nejvyšší příčky. Kromě již jmenovaných dohmátla nejrychleji při nejkratším volném stylu i Michaela Skývová. Pocit, jaké je stát na stupních vítězů, si vyzkoušeli také Andrea Fialková, Martina Skývová a Michal Hořava. Své trenéry rozhodně nezklamali ani ostatní vyškovští svěřenci Tereza Michálková, Tomáš Brunclík a Daniela Poláková.

I přes první start vyškovských svěřenců na těchto závodech a rovněž přes obrovskou náročnost akce díky třem motýlovým disciplínám si plavci KPS Vyškov přivezli z Karviné patnáct medailových umístění a sedmadvacet osobních rekordů.