Nabitý program mladých plavců neměl volný termín ani minulý víkend. Konal se totiž třiatřicátý ročník mezinárodních plaveckých závodů v Brně. Závody se konaly na padesátimetrovém bazéně na Lužánkách za účasti nejlepších sportovců z českých oddílů, ale i reprezentačních plavců Slovinska, Maďarska a Slovenska.

Výsledky se vyhodnocovaly ve dvou kategoriích, a to čtrnáctiletí a třináctiletí dohromady a další skupinu tvořily jejich o jeden a dva roky mladší kolegové. To samozřejmě znamenalo nevýhodu pro mladší plavce.

Klub plaveckých sportů Vyškov měl v brněnském boji dvanáct svěřenců. Z nich se nejlépe dařilo již tradičním zástupcům. Třetí příčku na znakařské stovce si připsala Andrea Fialková. To bylo jediná medailová příčka Vyškova.

Dvakrát čtvrtý dohmátl na dvousetmetrových tratích znak a polohový závod Tomáš Cigánek. Oba jmenovaní členové KPS Vyškov ale dokázali získat i další cenná umístění v první a druhé desítce výsledkové listiny.

V silné konkurenci se neztratili ani další vyškovští talenti, jmenovitě Daniela Poláková, Jaroslav Klusák, Tereza Michálková a Magdaléna Řepková. I přes dvojnásobnou délku bazénu, než na kterou jsou vyškovští svěřenci zvyklí plavat, si KPS vedlo skvěle a z celkových jedenasedmdesáti startů zaplavali padesát tři osobních rekordů. Svou formu můžou reprezentanti Vyškova dokázat již tento víkend při obhajobě známého závodu O pohár Javořiny.