Důležité období čeká zástupce plaveckých oddílů. V příštích týdnech je totiž na programu kvalifikace na Pohár žactva a Mistrovství České republiky.

Poslední příprava členů Klubu plaveckých sportů Vyškov na závody pravdy proběhla v sobotu na Poháru Javořiny 1962 v Uherském Brodě. A víkendový úkol vyškovských svěřenců nebyl jednoduchý. V minulých dvou letech tento závod vyhráli, a tak se čekala obhajoba.

Jednotlivé disciplíny se vyhodnocovaly pouze ve dvou kategoriích. Plavci roku narození 1993 až 1996 a závodníci roku narození 1997 a starší. Prvních šest míst bylo bodově ohodnoceno a po součtu všech bodů, včetně dvojnásobku ze štafet, vzešel vítězný klub. Ten získal na rok do svého držení putovní trofej.

Na konečném úspěchu vyškovských nadějí se nejvíce podíleli Martin Hořava, jenž zvítězil ve všech svých startech, a Nikola Poláková mimo jiné jedním prvenstvím a třemi bronzovými příčkami. Mnoho bodů na vyškovské konto přinesly také Michaela Skývová, Veronika Kapounková, Petra Kusalová, Gabriela Klusáková a Kristýna Rašková. Každá z těchto jmenovaných dívek se alespoň jednou objevila v nejlepší trojici svých disciplín.

Výborně jim ovšem sekundovali i ostatní talentovaní plavci KPS Vyškov. Ve štafetách pak vyškovské žačky získaly jedno čtvrté a šesté místo a jejich tým vítězný plán zvládl. S náskokem devatenácti bodů obsadil první příčku.

A to navíc další vyškovské talenty Luďka Vrtílka, Andreu Fialkovou, Martinu Skývovou a Tomáše Cigánka nepustila do závodu diskutabilní pravidla pořadatelů. Jejich získaný počet téměř sto padesáti bodů mimo soutěž ukazuje, jakou měl Vyškov v Uherském Brodu nad ostatními družstvy převahu.