Mladší z nich mohli využít domácího prostředí, a to se jim také do puntíku povedlo. Členové Klubu plaveckých sportů Vyškov tak měli před sebou jasný úkol, uspět v kvalifikaci na nejdůležitější závody sezony.

Prosadit se v oblastních přeborech totiž kromě prestiže znamená také kvalifikaci na Pohár desetiletého a jedenáctiletého žactva, jenž v těchto věkových kategoriích nahrazuje Mistrovství České republiky. Na sobotním domácím klání tak tedy především šlo více než o jednotlivá umístění o co nejrychlejší časy a osobní rekordy.

O tom, kdo z nich se protlačí až do souboje o mistrovské tituly, se rozhodne až příští týden. V každém případě je již teď jasné, že při přeborech se zástupcům vyškovského klubu dařilo na jedničku.

Alespoň jedno prvenství si odneslo šest vyškovských plavců. Nejlépe si vedl Martin Hořava s bilancí dvou zlatých, tří stříbrných a jedné bronzové příčky. Pouze o jednu druhou pozici méně si připsala jeho kolegyně Michaela Skývová.

Dalšími vyškovskými plavci, kteří dohmátli při svých startech alespoň jedenkrát nejrychleji, byli Jaroslav Klusák, Dominika Rieglová, Daniela Poláková a Jana Sekerková. Ani ostatní domácí závodníci ale nepropadli. Na stupně vítězů nakoukly i Gabriela Klusáková, Magdalena Řepková a do poslední chvíle o ně bojovali Žaneta Hudcová, Andrea Němečková, Tereza Doležálková i Kristýna Rašková.

Starší žactvo poměřilo síly v Prostějově, ovšem tam vše probíhá ve dvou týdnech, takže výsledky ještě jasné nejsou.