Série kvalifikačních plaveckých závodů je již u konce. Poslední akce, na níž mohli mladí sportovci vylepšit svá osobní maxima tak, aby je Český plavecký svaz nominoval na letní mistrovství, se konala ve Zlíně. Šlo o krajské přebory dorostu, tedy přesněji řečeno ročníků dvaadevadesát a starší. Všichni přitom plavali dohromady.

Závodilo se v padesátimetrovém bazéně a Klub plaveckých sportů Vyškov měl na startu tři svěřence. Nejpřednější umístění z nich dosáhl sedmnáctiletý talent Jan Hampl, jenž získal bronzovou medaili na znakařské stovce. V ostatních disciplínách, v nichž se objevil, dosáhl dvakrát na páté místo a jednou dohmátl sedmý a osmý. Ve své věkové kategorii mu patří dvě první a tři druhá místa.

Na zlínských přeborech si velmi dobře vedl i Jakub Kozár, který vybojoval šesté místo a v dalších třech svých startech doplaval ve druhé nejlepší desítce. To mezi jeho vrstevníky stačilo na šesté, osmé a dvakrát desáté místo.

Posledním startujícím chlapcem, reprezentujícím vyškovský klub, byl Tomáš Brunclík. Ten se svými výkony pohyboval také v první dvacítce. V redukovaném pořadí se jeho jméno objevilo třikrát na sedmém místě, jednou na osmé a třinácté příčce.

Ze svých čtrnácti startů si vyškovští svěřenci přivezli celkem jedenáct osobních rekordů.