U mladých plavců se podobě mistrovství říká Poháry žactva, a právě ty se konaly minulý víkend v Karviné a ve Vsetíně. A nechyběli tam ani vyslanci vyškovského oddílu.

Ve Slezsku bojovali desetiletí plavci a ze svěřenců klubu plaveckých sportů Vyškov exceloval zejména Martin Hořava. Za své výborné výkony si domů odvezl dvě stříbrné medaile a jeden bronz.

Druhá místa se přitom dají označit za smolná, poněvadž za vítězem zastal o pouhou desetinu. Ke stupni vítězů chybělo málo i Martině Skývové, jež dohmátla třikrát čtvrtá. Dobré vystoupení vyškovských plavců podtrhla třetí příčkou děvčata ve štafetě volným způsobem v sestavě Klusáková, Němečková, Hudcová a Skývová.

Jejich o jeden rok starší kolegové se sešli ve Vsetíně. Tam už Vyškov sbíral kovy nejcennější. O dva se postarala Dominika Rieglová, když nejprve nenašla přemožitelku na motýlkářské dvoustovce a poté se svými kolegyněmi Sekerkovou, Řepkovou a Polákovou zvládly nejrychleji i polohovou štafetu. Poláková uspěla i na dalších dvou tratích, na nichž si vyplavala druhá místa.

Svěřenci KPS Vyškov ukořistili i další cenná umístění, která má na kontě ještě druhá Daniela Rieglová a třetí Jaroslav Klusák.