Plavci a plavkyně Klubu plaveckých sportů Vyškov se v průběhu posledních dvou víkendů rozjeli do Zlína, aby v tamním bazénu ukázali při Oblastních přeborech žactva ročník narození 1993 až 1990 svou chuť probojovat se na prosincové mistrovství republiky. Přesněji řečeno šlo o to své výkony zlepšit co nejvíce tak, aby jim Český plavecký svaz udělil účastnické místo na jmenované akci.

Do Zlína cestovalo celkem šest vyškovských nadějí, jmenovitě Jan Hampl, Jakub Kozár, Luděk Vrtílek, Petra Kusalová, Martina Skývová a Nikola Poláková. Nejvíce nadějí v letošních bojích české plavecké elity mezi chlapci dává Vrtílkovi.

Ten také toto postavení potvrdil prvenstvími hned na čtyřech různých tratích. Stejný počet si odnesla v dívčích disciplínách i Martina Skývová, ale ostatní se také nenechali zahanbit. Členové vyškovské výpravy tak nakonec dohmátli nejrychleji hned při dvanácti startech a k tomu přidali i několik dalších pořadí na stupních vítězů, tedy devět druhých a šest třetích míst.

„Jsem spokojený, a to jak s výhrami, tak i se zaplavanými časy. Prodali, co mají natrénováno, přesně takhle jsme si to přáli,“ vyhlásil trenér KPS Vyškov Petr Jakubčík.

I když u některých z výše uvedených sportovců je to už jen v podstatě formalita, oficiální jistotu startu na šampionátu ještě žádný z nich nemá. Přesto představitelé KPS Vyškov vědí, že v této věkové kategorii to z jejich hlediska nevypadá vůbec špatně.

„To, kdo všechno se na mistrovství podívá, se dozvíme v nejbližších dnech. Já ale počítám, že z této sestavy to budou minimálně čtyři a může se stát, že pojedou všichni,“ věří Jakubčík.

Na úvahu o možném velkém úspěchu na zimním republikovém mistrovství je asi ještě brzy, ale Vyškov bez šance jistě nebude. „Musíme ještě doladit formu a uvidíme. Největší šanci má Luděk Vrtílek, ale uvidíme, ostatní se také mohou vytáhnout. Zvláště ročník třiadevadesát je totiž totálně nevyzpytatelný,“ uzavřel kouč.