Na neoficiálním mistrovství Moravy, jež nese název Pohár desetiletých, se prezentovalo pět dívek, Michaela Skývová, Andrea Němečková, Gabriela Klusáková, Kristýna Rašková, Žaneta Hudcová, a jediný chlapec Martin Hořava.

Ačkoli všechny jmenované čekali soupeři z třiatřiceti různých klubů, před závodem zůstával na vyškovské straně, díky znalosti letošních nejlepších dosažených časů účastníků, poměrně značný optimismus.

„Velké šance i na první místa má hned na dvou tratích Martin Hořava. No a když jsme to časově propočítávali, mohlo přijít dalších pět umístění do desátého místa a úspěchy ve štafetách,“ věřila trenérka vyškovských plavců této věkové kategorie Jana Skývová.

A její předpověď se splnila. Martin Hořava opravdu dvakrát dohmátl nejrychleji ze všech startujících, a to na tratích sto metrů motýl a padesát metrů volným způsobem. Svůj skvělý den pak okořenil i druhou příčkou při kraulové stovce.

Dívčí vyslanci KPS Vyškov si podle očekávání proklestili cestu do prvních desítek výsledkových listin, když nejvýše se probojovala na páté místo Michaela Skývová.

„Martin odvedl skvěle to, co jsme čekali. Z holek plavaly výborně všechny, jen bych asi nejvíce vyzdvihla Andreu Němečkovou, moc se zlepšila,“ chválila Skývová.

Němečková na prsařské stovce dokázala zlepšit své dosavadní maximumtéměř o sedm sekund. A to není z výčtu úspěchů Vyškova ve Vsetíně všechno, když o další skvělé představení se postaraly souboje štafet.

Čtveřici Skývová, Němečková, Klusáková a Rašková na trati čtyřikrát padesát metrů polohovým a volným způsobem porazily vždy jen jedny protivnice, a tak stříbrné pozice měly jasné majitelky.

Celkové resumé vyškovských dětí tak z celkových šestatřiceti startů zní pět medailí a jedenadvacet osobních rekordů. Radost trenérky tak byla na místě. „Jsem nadmíru spokojená, už ten počet osobáků mluví jasně. Dopadlo to skvěle,“ uzavřela Skývová.