Řeč je o Klubu plaveckých sportů ve Vyškově. Ten završil své letošní účinkování v mládežnických kategorií skvělými sedmi medailemi z českých mistrovství jednotlivých věkových kategorií, ale i přesto ještě měl jedno želízko v ohni i uplynulý víkend.

Posledním šampionátem v pořadí totiž byl ten staršího dorostu, tedy ročníku narození 1989 a 1990, a i na něm nechyběl vyškovský zástupce.

Sedmnáctiletý Jan Hampl, jenž si vydobyl právo startovat hned v šesti disciplínách, sice neměl ambice na nejvyšší příčky, přesto jeho trenér věřil, že se v konkurenci neztratí.

„Už loni byl na dvou disciplínách, takže atmosféru takového závodu zná. Teď se dostal na všech šest tratí, to jsme nečekali, ale věřím, že zabojuje,“ uvedl před závodem trenér Richard Cupák.

A Hampl splnil jeho očekávání, i když nedosáhl na nejlepší desítku ani jednou. Jeho bilance ze motýlkářské a znakové padesátky, stovky a dvoustovky zní dvě čtrnáctá místa, jedno patnácté a dvě osmnácté pozice. Výkony ovšem nezaznamenal špatné, když až na znakařskou stovku dohmátl vždy na hranici svých osobních rekordů.

„Vyrovnal prakticky svá maxima. Přitom nepovedený motýlek na dvě stě metrů byl zapříčiněn tím, že těsně předtím dokončil předchozí start a chyběly síly. Musím ale říct, že motýlek má silnější, takže tam se čekaly o něco lepší výsledky,“ zhodnotil Cupák.

Je nutno dodat, že kdyby se eliminovaly konečné výsledky jen na ročník 1990, pohyboval by se mezi osmým a desátým místem. Vyškovský plavec tak uzavřel letošní účinkování KPS Vyškov.