V konkurenci více než třicítky oddílů z celé Moravy se Vyškované rozhodně neztratili. Skupina dvanácti plavců zamířila na dvě různá místa. Desítiletí do Kroměříže a o rok mladší do Prostějova. V Kroměříži exceloval Jan Zmrzlý, který ukořistil hned několik medailí.

Zlato získal v polohovém závodě na dvě stě metrů, stříbro si vysloužil na čtyřstovce volným způsobem a přidal ještě čtyři bronzové medaile z dalších disciplín. Činila se také Kateřina Kalášková, která vyplavala na dvou stech metrech volně a v polohovém závodě bronzové umístění.

„Ostatní děvčata také nezklamala a zaplavala v osobních rekordech, například Barbora Jakubčíková ve znakových disciplínách. Barbora Žďárská a Lusine Ohanjanová se začínají prosazovat na motýlku a dosáhly pěkného pátého a šestého místa, Adéla Havelková skvěle doplňuje štafetu a Josef Pavlík se probojoval na šesté místo ve znaku,“ nešetřil slovy chvály trenér žáků Radek Svoboda.

Jedenáctiletí plavci zamířili do Prostějova. Skupinka, kterou vytvořili Sabina Švestková, Micheala Novotná, Markéta Křetinská, Vojtěch Šišma a Tomáš Janoušek, sice medaile nepřivezla, ale řada z nich si vytvořila nové osobní rekordy a dosáhli časového zlepšení. Na moravský pohár se nominovala ještě Denisa Jurůjová, které však ve startu zabránila nemoc. Švestkové se podařilo probojovat do nejlepší desítky a ohrožovala i medailové pozice.

Šišma s Janouškem zatím zůstali vzdálení od nejlepších časů, neboť plavat začali teprve před nedávnem, ale v Prostějově si zlepšili svůj osobní rekord. Zlepšení oproti zimě zaznamenaly i Novotná s Křetínskou, když se svými výsledky zařadily do horní poloviny startovního pole. „Celkově hodnotím vystoupení našich plavců úspěšně. Pro všechny, kteří se zúčastnili téhle nejvyšší soutěže, je to motivace do příštích let a k dalšímu tréninku,“ dodal Svoboda.

Jak hodnotíte výsledky žákovských plavců v moravském poháru? A co říkáte na celkové sezonní výkony? Diskutujte k tématu dole pod článkem.