Chlapeckou plaveckou výpravu tvořili Tomáš Cigánek, Jan Hampl, Martin Hořava a Jakub Kozár. Početnější dívčí skupinu vytvořily Andrea Fialková, Michaela Jakubčíková, Andrea Němečková, Nikola Poláková, Kristýna Rašková a Martina Skývová. Hoši, kteří startovali v jednotlivých věkových kategoriích, absolvovali padesát, sto a dvě stě metrů stylem motýlek, čtvrtou disciplínu tvořil padesáti či stometrový úsek volným způsobem. U děvčat se střídalo více plaveckých stylů. Velmi kvalitních výsledků dosáhl zejména Martin Hořava, který si vysloužil dvě první místa, jedno za sto metrů motýla a druhé za stejný úsek volným stylem.

Stříbro vybojoval na dvou set a padesátimetrovém motýlu. Tomáš Cigánek získal cenná třetí místa v motýlkářské padesátce a stovce, z medailového umístění se radoval na volné stovce. „S Hořavovými časy jsem naprosto spokojený, s Cigánkovými tak na pětasedmdesát procent, nevydařil se mu motýl na dvě stě metrů,“ zhodnotil chlapecké výkony trenér Petr Jakubčík.

Mezi dívkami si dobře vedla Andrea Fialková, která si v Karviné vyplavala nový osobní rekord na motýlkářské stovce v čase 01:09.85 a ten jí vynesl čtvrté místo, stříbro získala na volné padesátce. „Kromě Andrey si udělala osobák také Michaela Jakubčíková. Nikola Poláková předvedla svůj standard, s výkonem Martiny Skývové jsem spokojený částečně. U Kristýny Raškové se ukáže, jak snese přechod k jinému trenérovi. Jinak jsem s trojbojem naprosto spokojený, šlo o vyhlášený závod s vysokou účastí,“ uzavřel Jakubčík. Andrei Němečkové se nejlépe vedlo na prsařské padesátce, kde skončila pátá.

Zítra čeká na vyškovské plavce další soutěž, a to Jarní pohár Hradce Králové.