Obavy domácího trenéra Ladislava Štrublíka z nekompletní sestavy jeho svěřenci rychle rozehnali. Už ve třetí minutě je do vedení přivedl Michal Handlíř a v desáté po gólech Pavla Tichého prakticky vznikl domácí rozhodující náskok. Do přestávky jej Amor ještě o gól navýšil a hned na začátku druhé mohl definitivně rozhodnout.

Své šance ale neproměnil a obrázek hry se rychle radikálně změnil. „V přestávce hráči dostali konkrétní pokyny a konečně je začali plnit. Začali jsme víc běhat a vypadalo to úplně jinak. A to se nám další dva hráči zranili a prakticky celý druhý poločas jsme odehráli v pěti lidech. První půlku jsme odehráli špatně a domácí naopak dobře. Náš výkon především dozadu, to byla úroveň okresního přeboru. Nechytali jsme jednoduché náběhy, po kterých jsme inkasovali. Aspoň čtyři góly jsme Amoru darovali sami. Máme hodně hráčů mimo a je to na naší hře znát,“ vysvětlil kolísavost výkonů vysokoškoláků trenér Martin Kapsa.

Volejbalisté Sokola Bučovice - ilustrační foto.
Volejbalisté Bučovic potvrdili pozici lídra první ligy

Amor Kloboučky Vyškov – VŠB-TU Ostrava 5:3
Poločas: 5:1. Branky: 3. Handlíř, 9. a 11. Tichý, 16. Rozehnal, 17. Němec – 13. Kyselák, 28. Fendrich, 34. Černohorský. Rozhodčí: Čep, Kabeláč. ŽK: Rozehnal – Petr, Chvěja, Černohorský. Diváci: 105.
Amor: Buriánek (Vrba) – Nový, Moravec, Ševčík, Horváth, Němec, Tichý, Palla, Handlíř, Chadima,Rozehnal. Trenér: Ladislav Štrublík.
Ostrava: Chvěja – Černohorský, Tížek, Kyselák, Uher, Petr, Fendrich, Janita. Trenér: Jakub Petr.
Příští kolo: SKUP Olomouc - SK Amor Kloboučky Vyškov, neděle 24. 11. (19.00), SH UP Olomouc.

Zatímco on kroutil hlavou nad projevem svých svěřenců v prvním poločase, jeho protějšek na domácí lavičce Ladislav Štrublík hledal vysvětlení pro pokles ve druhém. „Druhá půlka to byl chaos, strašně hektická. Nevím proč. Kluky jsem nabádal, aby drželi balon. Jenže asi jsme čekali, že soupeř fyzicky odpadne, ale paradoxně nás zatlačil. U nás to fyzičkou určitě nebylo, akce jsme moc uspěchávali, chtěli jsme všechno moc rychle zlomit. Za stavu 5:1 jsme zahodili dvě jasné šance. Kdybychom dali aspoň jednu na 6:1, tak si myslím, že by bylo hotovo a možná bychom nastříleli ještě další góly. Jenže místo toho jsme se trápili, takže zaplať bůh za tři body,“ komentoval průběh kouč Amoru.

Hosté ve druhém poločase snížili na rozdíl dvou branek, ale ke kontaktnímu gólu už se nedostali ani v závěrečné čtyřicetivteřinové power-play. „Sice přijeli s několika náhradníky, ale byl to hodně náročný zápas. Je vidět že mají kvalitní lavičku. Ostrava vždycky hodně běhá. Moje góly byly takové lepance, ale důležité je, že to tam padlo. Za stavu 5:1 při nástupu do druhé půlky jsme měli možnost navýšit vedení, ale nestalo se. Oni byli pořád aktivní a na rozdíl od nás jim to tam padalo. Takže jsme to zbytečně zdramatizovali,“ potvrdil Štrublíkovo hodnocení Pavel Tichý.

Fotbalisté MFK Vyškov - ilustrační foto.
Remízový král se s podzimem rozloučil remízou

Po překvapivé a vysoké porážce Žabinských Vlků Brno v Tišnově od Dolních Louček (2:11) postoupil Amor po osmém kole na druhou příčku tabulky. Na vedoucí SKUP Olomouc ztrácí tři body a právě na její palubovce nastoupí v neděli večer. „Měli by se nám vrátit někteří hráči, takže doufám, že do Olomouce pojedeme kompletní,“ přeje si před šlágrem kola Štrublík.