Prakticky celý první poločas ale nasvědčoval opaku a pokračování trendu vzájemné bilance. Ta hovořila jasně pro Pivovar, který ze šesti utkání čtyři vyhrál a jednou se hrálo nerozhodně.

Derby tentokrát začalo opatrněji, což evidentně více vyhovovalo Pivovaru. Ten se ze své uspávací kombinace dostával do šancí. Dvě proměnil, i když druhou s pomocí Růžičky, ale k jeho smůle další dvě gólové střely skončily na tyči a ostatní příležitosti hosté pozahazovali. „V prvním poločase jsme mohli odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl, protože jsme měli šance a dvakrát jsme nastřelili tyč. Druhý poločas jsme odehráli špatně. Soupeř na nás vlítl a chvílemi to vypadalo, že dostaneme i víc branek," smutnil po utkání trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Místo vyššího vedení šel Pivovar na přestávku jen s jednogólovým náskokem, protože v poslední minutě po brejku inkasoval. Ve druhé půli pak Šmardovi svěřenci udělali další chybu, když se přizpůsobili hře soupeře. Ten výrazně zvýšil tempo a v pětiminutovce mezi 26. a 31. minutou otočil skóre na 5:2. „Utkání mělo velký náboj. Ve druhém poločase Pivovar přistoupil na hru nahoru – dolů a to rozhodlo. Myslím si, že kdyby se věnovali tomu, co hráli první poločas, tak to tou svojí zkušeností museli uhrát," komentoval průběh druhé půle asistent trenéra MFK Vyškov Valdemar Horváth, tentokrát coby nestranný divák. „První poločas byl z naší strany jalový. Chyběla rychlost a kombinace. Ve druhém jsme zlepšili pohyb a už to bylo podle mých představ, i když v závěru to nakonec ještě bylo drama," potvrdil Horváthův názor trenér Lazoru Josef Lička starší.

Ani třígólové vedení ale ještě neznamenalo rozhodnutí. To sice mohla přinést střela Václava Novotného, ale i ona skončila na břevně. Ve 36. minutě si pivovarský Pospíšil oblékl rozlišovací triko a hosté začali hrát power play. Přinesla jim dva góly, přičemž ten kontaktní dal právě Pospíšil v čase 39:07. A osm vteřin před koncem dostal Pivovar mimořádnou šanci vyrovnat, protože má kanonýra Jaroslava Kolečkáře. Za šestý faul střílel desetimetrový kop, jenže paní Štěstěna tentokrát k pivovarským sympatie neměla. Kolečkářova dělovka zase jen zatřásla brankovou konstrukcí. „Rozhodla asi i naše větší vůle po vítězství. Pivovar to sice dokázal zdramatizovat, protože má zkušený tým a ví co hrát, ale kdyby vyrovnal, bylo by to pro nás veliké zklamání," přiznal Lička starší.

Zhruba dvě stovky diváků vytvořily derby velice důstojnou atmosféru a nebylo poznat, který fanouškovský tábor má převahu. V samotných mužstvech se výsledek samozřejmě odrazil úplně jinak. „Myslím si, že dneska jsme na ně měli. Pivovar asi položilo to jedno střídání, kdy jsme stihli dát tři góly. Byl to určitě těžší zápas než jiné. Klasické derby, kde všichni makají na víc než sto procent. A tolik lidí, to vás vyhecuje samo o sobě," radoval se kapitán vítězů Josef Lička mladší.

Kondičně nestíhali

„Rozhodlo se ve druhém poločase, kdy jsme se s nimi nestíhali vracet a dostali ty tři rychlé góly. V celém zápase jsme měli hodně šancí, ale nedávali jsme je. Oni jsou rychlí a v podstatě nám všechny góly dali z brejků," naopak zklamaně konstatoval špílmachr Pivovaru Jan Pánek.

Podzimní program divize má před sebou poslední kolo. Pivovar se s rokem rozloučí v pátek večer doma s Kalábkem Lino Brno, Lazos-Domus bude hrát v sobotu v Brně-Bohunicích s rezervou Helasu.

Lazor-Domus Vyškov – Pivovar Vyškov 5:4

Poločas: 1:2. Branky: 19. a 26. Gottvald, 30. a 31. Urbančok, 30. M. Lička – 11. Čtvrtníček, 16. vlastní (Růžička), 37. Suchánek, 40. Pospíšil.

Lazor-Domus: Kopáček – Legner, V. Novotný, Urbančok, Růžička, Obruča, J. Horváth, M. Lička, F. Novotný, Gottvald, J. Lička ml.

Pivovar: Kotulán – J. Pospíšil, Pánek, Mikloška, Kolečkář, Lžičař, Čtvrtníček, Píšek, Suchánek.