Před rokem doma porazili Pragu Praha a právě s tímto soupeřem, coby úřadujícím mistrem, si 28. října zahrají o český Superpohár, který rovněž obhajují. Hrát se má na hřišti Pragovky, přičemž už tuto sobotu se na tamním trávníku odehraje „předzápas". Oba superpohároví finalisté se utkají v rámci šestého kola extraligy. A půjde o velmi prestižní souboj domácího podzimního extraligového lídra s druhým týmem tabulky.

Vyškovští trenéři dodrželi slovo a na Spartě šetřili ještě ne zcela doléčené klíčové hráče svého týmu, kteří usedli na střídačku. Zejména mladí borci se své šance chytili tím nejlepším způsobem a prakticky od začátku tradičního rivala válcovali. Po půlhodině vedli 21:0. „Bylo vidět, že Sparta má kádrové problémy. Byli jsme lepší ve všech směrech, fyzicky i herně. Mladí hráči jako Lukáš Voráč nebo Michal Novák, ale i ostatní zahráli velmi dobře," chválil a radoval se Hudák. Osmnáctiletý Novák hrál mistrovský zápas za muže poprvé a při své premiéře položil hned dvě pětky.

Domácímu týmu nelze upřít bojovnost a snahu dosáhnout alespoň přijatelné porážky. V desáté minutě druhého poločasu dokonce Sparta snížila na rozdíl osmi bodů. Jenže vyškovská mašina okamžitě zareagovala dvěma pětkami. „V té době nám svitla jakás takás naděje, ale Vyškov ji rychle utnul. Bylo vidět, že je lépe připravený po atletické a fyzické stránce, a taky počtem hráčů. V závěru nás jasně přehrával. My za této situace musíme naše hráče pochválit, že zápas neodevzdali a bojovali až do konce," bral porážku s nadhledem sportovní ředitel Sparty Marek Švíř, který mužstvo vedl z lavičky místo pracovně zaneprázdněného hrajícího trenéra Antonína Brabce. „Vyhráli jsme vysoko, ale místy nás zápas rozhodně i bolel. Sparta hraje tvrdé ragby a bylo vidět, že jim není jedno o kolik bodů prohrají," potvrdil Švířova slova vyškovský kapitán Michal Juřínek.

Výborné mládí

Padesátibodovou hranici překonal minutu před koncem pětkou David Brtníček a dvěma body po kopu je podepsal Jiří Pantůček. Mimochodem na Spartě jejich velice úspěšný exekutor. Z osmi pokusů se sedmkrát trefil přesně. Oba reprezentanti do dvaceti patří k nastupující nové vyškovské hráčské vlně. „Zdá se, že konečně začínáme sklízet ovoce trpělivé péče o vlastní líheň. Dlouhodobou prací s mladými hráči se nám podařilo vytvořit tým, který je už vyrovnaný i po fyzické stránce. Proto už porážíme zkušenější a těžší soupeře. Prvenství v Poháru to dokládá," zdůraznil Pavel Pala.

Sparta Praha – JIMI Vyškov 20:54 (7:21)

Body: Pantůček 14 (7× 2), Novák 10 (5+5),Brtníček 10 (5+5), Soural 5, J. Školař 5, Jordánek 5, Voráč 5 – Vokrouhlík 10, Pam a Chmelík po 5. Pětky 8:2.

Sestava Vyškova: Doležel, J. Kovář, Koutný, Novák, Trunečka, Jordánek, Procházka, O. Kovář, J. Školař, Chalabala, Soural, Mazal, Juřínek, P. Školař, Pantůček – Brtníček, Voráč, Mendham, M. Pořízek, Hudák, Gibala, M. Kovář. Trenéři: Martin Hudák, Pavel Pala.