V něm před dvěma roky slavili mistrovský titul, ale místo obhajoby nejvyšší scénu opustili. Tak trochu za to může i poměrně nelítostný systém sedmičkového mistrovství. Je čtyřstupňový a hraje se turnajově, přičemž jsou bodově hodnocena umístění na těchto turnajích. Elitní série má šest týmů a dva poslední sestupují do 1. série. Můžete jít do soutěže s ambicemi na titul, ale stačí sebemenší zaváhání, problém, můžete také elitu opustit. Což byl v podstatě případ Vyškova. V minulé sezoně tým provázela řada zranění a sedmičky „objížděl" prakticky s torzem mužstva.

I v letošním ročníku „druhé ligy" se JIMI rozjížděl pomaleji, ale po posledním turnaji, který se hrál ve Vyškově, soutěž bezpečně vede. „Naším cílem byl návrat do elitní série, ale je pravda, že jsme dosud výrazně preferovali patnáctkovou extraligu. Sedmičky jsme vůbec netrénovali a kluci si všechno, včetně sestavy, řídili sami. Až teď jsem to převzal pod svá křídla já a závěr soutěže chceme odehrát podle nějakého systému," sdělil trenér Pavel Pala.

Vyškovští odstartovali soutěž v Kralupech nad Vltavou až třetím místem, pak ve Zlíně a v Brně-Bystrci vyhráli, v Říčanech byli druzí a domácím turnajem už prošli zcela suverénně. Na domácí trávník vyběhli v sestavě: Ondřej Kovář, Martin Kovář, Pantůček, Chalabala, Martin Pořízek, Petr Pořízek, Trunečka, Jan Školař, David Brtníček, Jiří Brtníček. V podobném složení by měli soutěž i dohrát.

Na soupisce zaujalo jedno jméno: Petr Pořízek. Ve druhém podzimním kole extraligy, v září, si zranil rameno a od té doby si na šišku nesáhl. „Byla to opravdu moc dlouhá doba a jsem rád, že jsem zpátky. Na sedmičkách jsem se tak trochu testoval a musím to zaklepat, vypadá to dobře. Rameno drží a mám povoleno jet na plnou zátěž," kvitoval svůj zdravotní test.

Poslední dějství je na programu za týden v Praze na Slavii, přičemž finálový turnaj bude hodnocen dvojnásobným bodovým přídělem. Vítěz si tedy připíše šestnáct bodů, druhý dvanáct, třetí deset atd. „Do elitní série postoupí první dva týmy a bylo by velikou smůlou, kdybychom v posledním turnaji o postup přišli. Stačí nám i čtvrté místo a v tom případě bychom šli z druhého za Říčany. V základní skupině se utkáme se Slavií a Zlínem, takže postup nám zajistí jedna výhra. Ale takový scénář si samozřejmě nepřejeme a věřím, že navážeme na výsledky posledních turnajů," naznačil plány trenér Vyškovanů.

Totéž si myslí uzdravený Petr Pořízek. „Loni jsme sestoupili jen díky velké smůle. Rozhodně nejsme horší než mužstva, která teď hrají o titul. Takže první krok je jasný, návrat do elitní série. Věřím, že jej v Praze potvrdíme," je přesvědčená někdejší opora mužstva.

Ragby S7

1. série – turnaj ve Vyškově:

Vyškov – Říčany 52:0, Slavia – Brno-Bystrc 17:26, Zlín – Říčany 19:26, Kralupy nad Vltavou – RC Brno-Bystrc 7:28, Zlín – Vyškov 0:50, Kralupy – Slavia 0:52.

O 5. místo: Zlín – Kralupy nad Vltavou 26:14.

O 3. místo: Slavia Praha – Říčany 28:21.

Finále: Vyškov – Brno-Bystrc 41:7.

Pořadí 1. série: 1. Vyškov 35 bodů, 2. Říčany 26, 3. Brno-Bystrc 24, 4. Slavia 23, 5. Zlín 9, 6. Kralupy 3.