V takové situaci se v pátek večer ocitli futsalisté Pivovaru. Ve své domácí hale v Purkyňově ulici přivítali v dosavadním průběhu divize E nevýrazný Tomson STŽ Brno a v pauze už mysleli stejně jako diváci, že je rozhodnuto. Sice Brňany úplně neválcovali, ale směřovali k jasnému vítězství.

Jenže pozápasový komentář musel znít jinak. „Soupeř byl jasně k poražení, moc mě to mrzí, kluci hráli nezodpovědně a flegmaticky pod dojmem, že je vše hotové. Nejhorší výkon za těch osm kol, co je v sezoně odehráno,“ hlesl smutně vyškovský trenér Libor Šmarda. Jeho tým předvedl ve druhé půli velký kolaps.

Ale zpět na začátek. Hodně brzy se zápas začal vyvíjet podle vyškovských představ. Domácí nepředváděli nejlepší futsal své historie, ale stačilo to. Zvlášť, když už ve čtvrté minutě dostal za zásah rukou mimo vymezené území červenou kartu brněnský brankář Valík. To odstartovalo vyškovskou převahu i s brankovým vyústěním. Do černého postupně zamířil dvakrát Michal Kollár a po jedné trefě si připsali Petr Gregor, Roman Lžičař a Martin Šamalík.

Věřili v klidnou hru

V poločasové pauze Pivovar vedl 5:1 a už asi přemýšleli, co jejich další tři body provedou s čelem tabulky, o které se perou. „Ten první poločas to nebylo od nás bůh ví jaké, prakticky všechno hodně vydřené, ale i přesto, čtyři góly navíc. Ve druhé půlce jakoby si kluci mysleli, že to už přijde samo nebo co,“ kroutil hlavou Šmarda.

Ani úvod druhé dvacetiminutovky nenaznačoval pro domácí nic strašného. Tomson snížil až v osmé minutě. Jenže to odstartovalo stíhací jízdu hostů, a nutno říct, že úspěšnou. Domácí zbytek utkání neodchodili, ale neproměňovali šance, a když se Brno dál ve skóre přibližovali, znervózněli.

Výsledkem bylo srovnání minutu před koncem. „Už jsme si nemohli vzít oddechový čas, protože jsem si ho vzal, když jsme ještě vedli. Viděl jsem na klucích, že se o závěr vyloženě bojí, nechtěli prohrát, tak jsem o hře bez brankáře neuvažoval. Soupeř určitě přijel pro bod, takže ten taky nechtěl riskovat,“ vysvětlil poklidný konec s konečným stavem 5:5 vyškovský kouč.

Radost Pivovarští můžou mít snad jen z toho, že se i přes remízu posunuli o místečko kupředu. Do víkendu druhý Helas Brno B nestačil v sobotu v atraktivním městském derby těsně 6:7 na vedoucí Tango a Vyškov se tak zařadil mezi ně. Na lídra už ovšem ztrácí pět bodů a zezadu se na dvoubodový odstup dotáhl brněnský Arkys.

Futsal divize E

Pivovar Vyškov vs. Tomson STŽ Brno 5:5

Poločas: 5:1.

Branky: Michal Kollár 2, Petr Gregor, Roman Lžičař, Martin Šamalík – Jan Höll 2, Igor Bílovský, Filip Pakosta, Marek Hrůza.

ŽK: Michal Kollár.

ČK: Petr Valík.

Diváci: 50.

Čelo tabulky:
1. Tango Brno B 7 0 1 53:23 21
2. Piv. Vyškov 5 1 2 58:29 16
3. Helas Brno B 5 1 2 37.23 1