„Pístovická rivéra je legendární závod a její 61. ročník jsme museli podpořit, i kdyby na chleba nebylo. Sice byly i jiné závodní možnosti, ale pro nás tedy ne. Alespoň pro ty z nás, které Pístovická rivéra odchovala. Sešli jsme se tam v hojném počtu a ještě k tomu řada našich členů v čele s ředitelem závodu Jaroslavem Trávníčkem pomáhala s pořadatelstvím,“ zdůraznil drnovický šéf.

Běh Pístovickou riviérou 2022
Hlavní kategorie - muži: 1. Tomáš Steiner (AK Drnovice) 27:42 min., 2. Bronislav Khýr (MK Prostějov) 28:34, 3. Jiří Kouřil Jiří 29:08, 4. Lukáš Koudelka (oba AK Drnovice) 29:22, 5. Igor Toman 30:32, 6. Milan Adamec (oba Orel Vyškov) 30:44 atd.
Ženy: 1. Pavlína Poláčková (AK Drnovice) 21:52, 2. Dagmar Dvořáková (AHA Vyškov) 23:39, 3. Anežka Langhammerová 24:17, 4. Jitka Kalová (Skol Brno) 24:30, 6. Simona Grulichová (AK Drnovice) 26:58 atd.

Po závodě mohl být spokojený. Hlavní kategorie mužů i žen vyhráli závodníci, kteří běhají v dresech jeho klubu. Pavlína Poláčková i Tomáš Steiner byli navíc v cíli s velkým náskokem. Drnovičtí běžci pak získali i několik dalších medailí v kategoriích. Ty nejcennější brali Michal Hrabovský, Lucie Hrabovská, Simona Grulichová, Marie Hynštová a dorostenka Ema Divišová.

Drnovičtí běžci se prosadili i v dalších závodech. Lukáš Soural a Irena Pospíšilová vyhráli hlavní kategorie v Kunovicích, kde se rozdělovaly body do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru. V Pozořicích zvítězil Petr Hének před Lukášem Koudelkou. Jiří Kouřil zvítězil na překážkovém závodě v Praze. Na trati dlouhé 5 km ho čekalo celkem 30 překážek a dosáhl čas 22:38 min. V Běhu Terezským údolí v Náměšti na Hané si Lukáš Koudelka doběhl pro celkové třetí místo a v kategorii skončil druhý. Na Půlmaratónu Moravským krasem v Blansku Pavla Závodná zaběhla skvělý čas na této nelehké trati 1:28:01 a mezi ženami celkově skončila druhá. V kategorii pak zvítězila.

V Brně skončil seriál Brněnské běhy Během okolo Campusu. Pro vítězství jak v závodě, tak v celém seriálu si tam doběhli Lukáš Soural a Anežka Langhammerová. V Telči se konal další závod započítávaný do Orelské běžecké ligy. Bezpečně tam zvítězil Lukáš Soural a již po desáté ve své domovině vyhrála i Anežka Langhammerová.