Jak jste si vyhodnotili úvodní utkání s Dragonem?

Nebylo to jednoduché, protože jsme nevěděli, co od Dragonu můžeme čekat. Mají nové trenéry, dalo se předpokládat, že se to nějak projeví na jejich herním stylu. Ale na druhé straně na nich bylo vidět, že jsou poskládaní z hráčů Zlína, Bystrce i ze Slovenska a že jim to ještě nefunguje tak, jak by asi sami chtěli. Byť hráli kus té své tradiční rojové hry, tak přes útok jsme se prosadili.

Vypadalo to na snadnou výhru.

Možná, a proto je potřeba říct, že nás čekají těžší soupeři. Už příští utkání na Pragovce víc napoví, jak na tom skutečně jsme.

Jak se mužstvo na obhajobu stříbra připravovalo?

Jako obvykle. Letní příprava začala v polovině července. V první části jsme se hodně zaměřili na fyzičku. To je základ. Na konci pak bylo herní soustředění. Byli jsme na víkend v Přelouči a sehráli jsme přípravný zápas se Zlínem.

Počítáte se stejným kádrem jako loni, nebo přijdou nějaké změny?

S Dragonem Brno jsme sice vstoupili do soutěže v relativně silné sestavě, nicméně očekáváme změny spíš v negativním smyslu. Stále nemáme Jakuba Doležala, který delší dobu laboruje se zraněním. Podzimní část pro zranění asi nebude k dispozici Neal Mendham a na jaře navíc plánuje návrat do Austrálie. Co bude pak, zda se vrátí, nebo ne, to se teprve uvidí. Záleží, jak se rozhodne on. Dva mladí kluci Jiří Pantůček a David Brtníček plánují odchod za profesionálním chlebíčkem do Francie. To pro nás může být smrtelné, protože za tyto hráče nemáme adekvátní náhradu. Budeme muset povytáhnout zase některého z malých hráčů, kteří se budou především otrkávat, a asi budeme muset zase víc spoléhat na bojovnost.

Přesto po loňském stříbru po vás fanoušci asi budou chtít útok na titul…

Vzhledem k tomu, co jsem řekl, to moc reálné asi nebude. Zůstává cíl postoupit do play-off a pak se uvidí, co dál. Víme, že budeme oslabeni, a ti hráči, co jsem vyjmenoval, to je čtvrtina základní sestavy. Když je nahradíme tak, abychom zvládli postup do play-off, tak budeme spokojení. To by určitě byl úspěch. Letos úplně nahoru nemyslíme, protože nevíme, co od toho všeho můžeme očekávat.

V minulých sezonách jste se rozehrávali i ve svazovém poháru. Letos o něm není slyšet…

Pohár se vůbec nerozehrál, a co bude se superpohárem, nevíme. Hrával jej vítěz extraligy s vítězem poháru, takže teď extraligový mistr partnera nemá. Proslýchalo se, že tedy bude hrát Pragovka jako mistr, a někde snad bylo řečeno, že bychom s ní měli hrát my jako nejlepší moravský tým v extralize. Takový nesystémový krok jednoznačně odmítáme. Prostě nemyslíme si, že je dobré, aby to tak někdo v Praze rozhodl od stolu bez konzultace se všemi extraligovými týmy. Dali jsme najevo, že pokud by to bylo takhle, tak do superpoháru nevstoupíme. Takže si myslím, že ani superpohár se hrát letos nebude.

Příjemnější stránkou pro vás byly sedmičky.

Letos jsme postoupili ze série 2 do nejvyšší soutěže a cílem tam určitě bude umístit se do čtvrtého místa. Při systému soutěže o šesti týmech, z nichž dva sestupují, to tedy znamená zachránit se. I tady platí to, co v extralize. Kdybychom pak získali nějakou medaili, byla by navíc. Ale to je v tuto chvíli ještě hodně daleko. Sedmičky se zase budou hrát až v závěru jara.

Na jaře jste měli velkou marodku, jak to v tomto směru vypadá na startu nové sezony?

S Brnem hrál první zápas po zranění Radek Vrána, který rok nehrál. Bohužel hned dostal červenou, takže si zase minimálně jeden zápas posedí. Také Petr Pořízek po delší době nastoupil poprvé. Z absencí už jsem zmínil Doležala a Mendhama. Problémy má Jan Školař, kterého začátkem října čeká operace kolene, a přijdeme tak o další devítku. Takže zatímco Pragovka má nové hráče nám odcházejí.

Je možné v této situaci doplnění z B týmu?

Béčko zase přihlásíme do druhé ligy, ve které jsou bohužel jen mužstva z Čech, takže to budou mít po všech stránkách náročné. My to zase budeme skládat kolo od kola, podle toho, jak bude hrát áčko, abychom jim vypomohli. Cílem je postoupit do první ligy. Aby jezdili i po Moravě. A hlavně tato soutěž dá mladým hráčům určitě o hodně víc než druhá liga.

Má už B tým základní vlastní kádr?

Zatím ne, převážně mladí hráči přes prázdniny na tréninky nechodili a s přípravou začnou až teď v září. Ale v týmu těch mladých, kteří by nehráli za áčko, už není mnoho. Kádr tvoří spíše starší kluci, s nimiž už do áčka nepočítáme. Takže uvidíme, jak se to rozběhne. V tuto chvíli nemůžeme říct, jak konkrétně bude mužstvo fungovat, ale asi to zase budeme řešit na každý zápas zvlášť.