To jsou aktuální problémy vyškovských a dědických volejbalistů. Oba týmy se v krajském přeboru potýkají nejen se soupeři, ale také s šířkou vlastního kádru. „Je to špatné, sezona se dá odehrát i v šesti, ale musíte mít štěstí, musí se vám vyhýbat zranění, trpí tím tréninky a není možnost cokoli při hře změnit," prohlásil hrající šéf Vyškovských Tomáš Luska. O víkendu na nedostatek lidí doplatili, když jasně nestačili na jinak poměrně hratelné protivníky.

Vyškovští ukořistili ve dvou zápasech v Letovicích dohromady pouhé dva sety, vždy ty úvodní. „Litovel hrála dobře, jsou to mladí kluci, zlepšují se každým rokem, to musíme uznat. My také nehráli nejhůř, jenže je to teď prostě jinak, hodně těžké," komentoval Luska situaci po jarním pádu z ligy a exodu některých hráčů z týmu.

Na Blanensku byl největším problémem právě jeho post nahrávače. „Dušan Jelínek, který to u nás teď taky hraje, vůbec neodjel, měl chřipku. A tak jsem zbyl já, jenže společně s angínou. Musel jsem hrát, ale víte, jak to je, stoprocentní určitě ne," přiznal.

Porážkám dokonce nepřihlížel kvůli pochroumanému zdraví ani jeho otec a vyškovský kouč v jedné osobě Čestmír Luska. „Byl jsem jen na srazu, omluvil se klukům a šel domů. Napočítal jsem devět lidí, tak snad to vydrží aspoň takhle. Problém, že by nás bylo pět nebo šest, snad pominul, ale nikdy nevíte. Posily nemáme, přijde zranění a je to špatné. Teoreticky se dá hrát i v šesti, ale není to fotbal, méně už ne, těžko funguje i libero, střídat se pořádně nedá, prostě to je na hraně," vyhlásil trenér. Aktuálně přiletěla další zlá zpráva, na bolest v lýtku si stěžuje Martin Kříž.

Dědičtí Sokoli se dokonce v Žabovřeskách neradovali ani z jednoho získaného setu. Chybělo zdraví hned několika členů základu. „Je nás dlouhodobě málo, jsme na to zvyklí. Ale bohužel tentokrát jsme byli ještě víc oslabení, zdravotní stavy Graclíka a Doležela měly k ideálu hodně daleko, hráli v podstatě nemocní," řekl vedoucí týmu Zoltán Murányi.

Ani ten na brněnskou palubovku nenastoupil. „Mrzí mě to, i já jsem si připsal neúčast, do zápasu mě nepustili pracovní povinnosti. Jak kluci říkali, soupeř tohoto našeho nemilého rozpoložení využil, ukázal převahu sil a nedalo se s tím nic dělat," prozradil. Nejblíže dílčí radosti se Dědičtí dostali ve třetí odpolední sadě, kdy jim nestačilo ani šestadvacet nasbíraných bodů. Kromě toho ještě dvakrát v koncovce sady vedli, ale nestačilo to.

Krajský přebor I.

VK Žabovřesky – TJ Sokol Dědice 3:0 (11, 23, 12), 3:0 (13, 22, 26)

TSR Litovel – Volejbal Vyškov 3:1 (-19, 23, 20, 20), 3:1 (-21, 22, 24, 22)