Druholigová volejbalová tabulka skupiny C má hodně zajímavou podobu. Na čele je dvojice týmů. O prvních Bučovicích před sezonou nikdo moc nepochyboval, o bod horší Holubice by ale po dvanácti kolech na druhé místo tipoval málokdo. Vyškovští jsou v desetičlenném pořadí čtvrtí, ale jen díky tomu, že mají odehráno o dvě utkání více. Dva posledně jmenované celky v sobotu změří síly vzájemně na jedné palubovce.

Vyškovští měli v plánu začít sezonu trochu lépe. „Nejsme moc spokojení, některá utkání, co jsme prohráli, jsme měli zvládnout. Optimální pro klidný střed je z každého dvojzápasu jedno vítězství, ale moc se nám to nedaří. Z minulého týdne nás mrzí, že jsme propásli zápas v Olomouci, předtím to mělo vyjít i s Novým Jičínem. Trochu se nám to celé komplikuje, ale pořád jsme na začátku sezony,“ připomněl trenér Čestmír Luska.

Sebevědomí před sobotou domácím nezvedne ani aktuální sestava. V ní totiž chybí hned několik jejich stabilních členů. „Marodka je velká, přišla zranění. Fencla a Řezníčka trápí koleno, Meleg má problémy s prstem a Kříž se zády. To je pro nás velké oslabení,“ přiznal kouč.

Oproti němu hostující lodivod si může blahořečit. Sestava se mu kvůli absencím výrazně nerozpadá, Holubice naopak posilují a svoji herní pohodu by chtěly prodat. „Halu ve Vyškově známe i samotný kluky, hraje se tam dobře. Znovu by neměl nikdo chybět. A daří se nám, máme dobrý tým a výsledky se spolu s tím samy dostavují,“ konstatoval trenér Aleš Šmerda.

Zdálo by se tak, že Holubice si jedou pro dvě výhry. Ovšem podle svého zvyku zůstávají skromní. „Vždy chceme vyhrát, jinak by to ani nešlo, ale nad tím moc nepřemýšlíme. Prostě si jedeme zahrát,“ podotkl Šmerda. Ani o slabých stránkách soupeře nechce dopředu moc mluvit. „Na nic konkrétně se zaměřovat nebudeme, jen na sebe. Soupeř ať hraje, jak hraje, prostě musíme hrát líp,“ dodal.

To jeho protějšek jednu z možných cest k co nejvíce bodům prozradil. „Snad útok středem, mají trochu slabší střed sítě. Ale lehké to určitě nebude. Jedna výhra by byla výborná,“ vyslovil přání Luska.

Také druholigový lídr nebude v sobotu lenošit. Jeho situace je tentokrát jedna z těch lehčích, alespoň co se protivníka týče. Jedou do Nového Jičína, který tabulku neuzavírá jen kvůli už absolvované předehrávce s Vyškovem. Bučovičtí by měli dvakrát vyhrát. „Je to nováček, nevíme, co nás čeká. Vyhráli jen tři zápasy, ale mám zprávy, že nehrají špatně. Nicméně tabulkové postavení nám velí vyhrát, i když nebudeme kompletní. Bude chybět nahrávač Pavlík a smečař Sekanina,“ prozradil kouč Zbyněk Čížek.

II. liga mužů

sobota 20. listopadu

13., 14. kolo

Volejbal Vyškov – TJ Holubice, TJ Nový Jičín – TJ Sokol Bučovice (vždy 10.00 a 14.00 hodin).