Uveďte prosím konkrétní výsledky.

Šachové soutěže se hrají systémem podzim, jaro. V minulém krajském přeboru I. třídy jsme obsadili čtvrté místo. Je to nejlepší umístění za posledních pětadvacet let. Zhruba v polovině nového ročníku se dělíme o vedení s Hustopečemi. Ty jsme v posledním kole doma porazili 5,5:2,5. Tímto skóre, tedy dost výrazným rozdílem, jsme vyhráli i ostatní zápasy. Aktuální bilance je čtyři výhry a jedna porážka.

To musí svádět k myšlenkám na postup…

Někteří hráči opravdu říkají, že bychom to po letech mohli ve druhé lize zkusit. Ta se ve Vyškově hrála dvakrát v osmdesátých letech.

V čem je největší síla družstva?

V partě. V sestavě sice máme hostující hráče, ale to jsou kluci s nějakým vztahem k Vyškovu. Jaroslav Hejný je Vyškovák, teď je kmenovým hráčem Gambitu Jihlava. Jeho kamarád Tomáš Mouryc se do Vyškova oženil, vzal si Jarkovu sestru Janu, rovněž šachistku. Máme velmi silnou první šachovnici, kde má František Kejík podle mě až životní formu. A prosazují se už naši mladí vysokoškoláci Jiří Jireš a Jan Čermák, kteří vytlačili ze základní sestavy naše veterány. Ale tak to má být.

A co ostatní družstva?

Také výborná umístění. B družstvo hraje krajskou dvojku a je ve vedoucí trojici s dobrými vyhlídkami na postup. Ovšem bude důležité, jak zvládne závěr, protože nejtěžší soupeři je teprve čekají. Mimo jiné i Tišnov, který spadl z krajské jedničky. C tým jsme nazvali MKSs, tedy senioři. Za ně hrajeme my starší, Tomáš Čermák, Radek Zbořil, Tonda Brtníček a další. Podmínkou je šedesát let. Vedeme okresní přebor.