Další pokračování populárního turnaje v malé kopané, tentokrát s letopočtem 2014, se o víkendu odehrálo ve vyškovské hale Za Parkem. A znovu splnil očekávání, a to po všech stránkách. „Za mě jako organizátora velká spokojenost. Je tu celkem hodně lidí, týmy jsou zajímavě poskládány a všichni se baví," pověděl Petr Nedvěd, který se dlouhé roky o Orel cup stará.

Ligová kvalita

Ale kdo na první pohled získal zdání, že se jedná o pouhé amatérské setkání několika kamarádů, kteří si tímto způsobem chtějí „udělat žízeň", mýlí se. Na palubovce se totiž objevila známá jména různých sportovních odvětví hry s kulatým nesmyslem. „Je to tak, bylo se na co dívat. Za různé týmy se zúčastnilo několik fotbalových a futsalových ligových hráčů, což mě samozřejmě hodně těší. Je super, že i v tomto období, kdy lidé tráví čas s rodinou, si kluci našli čas na tenhle den," podotkl šéf akce.

Nakonec se mu přihlásilo deset týmů a hledat žhavého favorita na titul nebylo vůbec jednoduché. Podstatnou část družstev totiž vytvořily kolem sebe jednotlivé osobnosti futsalu, jmenovitě například Jan Mikloška, Jaroslav Kolečkář, Ladislav Dufek či Martin Pospíšil. A právě jejich skvadry celému turnaji vládly.

Po odehrání dvou pětičlenných základních skupin systémem každý s každým přišlo na řadu čtvrtfinále. A v něm uspěli se svými spoluhráči všichni čtyři jmenovaní. „Kvalita se tady každým ročníkem zvyšuje, jeli jsme sem s velkým respektem. Zadařilo se nám, postup ze skupiny byl nakonec docela jasný stejně jako u těch dalších třech týmů," konstatoval Ladislav Dufek.

Dynamo překvapilo

Jeho Dynamo Bučovice si po vyřazení domácích vyškovských Orlů poradilo i v semifinále s výběrem futsalového Pivovaru kolem Kolečkáře s názvem Enyšt. „Zahráli jsme jeden z nejlepších zápasů, které jsem kdy od nás viděl. Pro soupeře to asi bylo velké zklamání, ale nám se to povedlo opravdu skvěle," okomentoval vítězství 2:0.

Ve druhé bitvě o finálovou účast čekali diváci na nějaké drama marně. Mikloškovi Přemci, složení převážně z hráčů Lazoru-Domus Vyškov, převálcovali Pospíšilův Cafe Team 7:0. Poražení nakonec nenašli útěchu ani v utkání o pomyslný bronz, když nestačili na Enyšt v poměru 1:6.

Vyrovnaný průběh neměl ani souboj o titul. Jasno bylo během úvodních pěti minut, kdy Přemci udeřili hned třikrát. Náskok pohodlně udržovali až do závěrečného hvizdu a kýžený pohár jim patří po vítězství 6:2. „Neměli jsme na ně, nebyli jsme jim důstojným soupeřem. Celý den měl skvělou úroveň, ale tohle to trochu pokazilo. Rychle jsme nabrali ztrátu, snažili jsme se trochu tlačit, ale oni proměnili, co měli, slavili zaslouženě," uznal Dufek.

Malá kopaná: Zimní Orel cup

Hala Za Parkem

Týmy: FK Orli Vyškov, Pantheři Vyškov, Vamos Vyškov, Enyšt, Přemci, Dynamo Bučovice, West Vyškov, Cafe Team, Amor Vyškov, Drnovicevole-

Čtvrtfinále: Enyšt – Amor 3:0, Dynamo – Orli 5:1, Přemci – West 2:0, Cafe Team – Vamos 3:2. Semifinále: Enyšt – Dynamo 0:2, Přemci – Cafe Team 7:0. O třetí místo: Enyšt – Cafe Team 6:1. Finále: Dynamo – Přemci 2:6.

Rozhodčí: Robert Pavlus, Miloš Brtníček.

Nejlepší brankář: Pavel Štěpán.

Nejlepší střelec: David Steiner (13 branek).