Druhou nejvyšší českou soutěž reprezentoval Volejbal Brno B, slovenskou Unicef Bratislava. Po zápasech ve skupinách se oba favorité potkali již v semifinále a po vyrovnaném boji byl šťastnější slovenský tým, který pak ve finále jasně přehrál druholigové Střelice.

Ze tří zástupců Vyškovska si v těžké konkurenci nejlépe vedl tým z krajského přeboru Sokol Dědice. Ve skupině v okresním derby porazil druholigové Holubice a díky tomu si zahrál semifinále a zápas o 3. místo. „Výhra nad Holubicemi je samozřejmě velice cenná a dobře jsme hráli i další zápasy. Se Šlapanicemi jsme prohráli tiebreak 16:18. I semifinále se Střelicemi bylo naprosto vyrovnané. Jenže pak byl zápas pro zranění jejich hráče skoro na půl hodiny přerušený a my jsme úplně vypadli z rytmu. Ale i tak je to výborný úspěch před startem krajského přeboru a hlavně nás těší, že jsme dokázali sehrát vyrovnaná utkání s ligovými soupeři. Tato sestava bude základem i pro krajský přebor," zhodnotil turnaj spokojený dědický kapitán Zoltán Muranyi.

Dědičtí hráli v sestavě: Vymazal, Muranyi, Doležel, Trpík, Graclík, Vonderka, Radim Kramář, Roman Kříž.

Holubice i Vyškov, který o druholigovou visačku přišel v uplynulé sezoně, přijely do Rousínova s torzy mužstev. „Bylo nás jen sedm a pak ještě musel jeden hráč odjet. Nejvíc nám chyběl smečař. Takže tomu odpovídaly výsledky. Vyřadily nás Dědice, které ale musím pochválit, protože hrály moc pěkný volejbal plný pohybu. A samozřejmě se mně líbilo i prostředí, hala je vynikající," řekl trenér Holubic Arnošt Šmerda.

Ten před turnajem poblahopřál svému kolegovi na vyškovské střídačce a hlavně dlouholetému kamarádovi Čestmíru Luskovi k jeho středečním kulatým sedmdesátinám. To ale byla jedna z mála radostí, které se vyškovský lodivod na turnaji dočkal. „Jsme ve špatném stavu. Nepřišli nám mladí hráči a budeme to muset řešit. Museli jsme si dokonce vypůjčit dva hráče. Ale i tohle poskládané mužstvo nakonec nehrálo špatně. Porazili jsme Napajedla a se Střelicemi jsme prohráli až v tiebreaku," konstatoval Luska.

Premiéra velkého a špičkově obsazeného turnaje byla i první velkou pořadatelskou prověrkou a šéf haly Petr Chromý mohl být s průběhem spokojený. „Od hráčů i funkcionářů jsem měl vesměs kladné ohlasy, takže v tuto chvíli to vidím tak, že by se turnaj mohl stát tradičním kláním bezprostředně před startem mistrovských soutěží," naznačil plány Chromý.

Z výsledků – skupiny: Dědice – Šlapanice 1:2, Dědice – Brno B 0:2, Dědice – Holubice 2:0, Holubice- Šlapanice 2:0, Holubice Brno B 0:2, Vyškov – Napajedla 2:0, Vyškov – Unicef Bratislava 0:2,Vyškov – Střelice 1:2.

Semifinále: Dědice – Střelice 0:2, Brno B – Unicef Bratislava 1:2.

O 3. místo: Brno B – Dědice 2:0.

Finále: Bratislava – Střelice 2:0.