Členové lezeckého klubu H.O. Rebel Pustiměř si to v sobotu zamířili do Orlové, aby tam změřili síly se svými konkurenty při třetí části lezeckého závodu Tendon Cup. Výprava to ale nebyla nikterak obrovská.

„Reprezentovat jsme odjeli z důvodu marodky v značně omezeném počtu, přesně pěti závodníků,“ uvedl předseda klubu Zdeněk Polišenský.
I přes tyto komplikace zanechal Rebel ve Slezsku znatelnou stopu. V nejmladší kategorii si vybojovala postup do finále dvěma topovanými cestami Tereza Laubrová. I finálovou cestu ovšem zvládlo hned šest dívek, a tak se rozhodlo až v superfinále, kde mimo vítězky se všechna děvčata rozřadila na jediném chytu. Laurové patří pátá příčka.

V druhé nejstarší kategorii se Evě Nepeřené přes velikou snahu finálová cesta nevydařila podle představ, když nedokázala vyřešit přelezení struktury v převisu a skončila pátá. Naopak na stupně vítězů se postavil Michal Soural, kterému k druhé příčce také pomohlo zaváhání několika soků. Mezi děvčaty se na čtvrté pozici objevilo jméno Kateřiny Tyityišové.

Nejlépe z Pustiměřských si ovšem vedla Michaela Zbořilová. Ta totiž orlovskému klání dominovala. „Všichni zalezli dobře, nejlépe pak Michaela. Dařilo se jí jako v předešlých závodech, má na svém kontě tři vítězství ze tří závodů a to dává předpoklad na výborné umístění v celém seriálu,“ pochválil svěřenkyni Polišenský.