Nejlepší futsalový celek Vyškovska FC Pivovar má za sebou úvodní ostrý start do podzimních divizních bojů skupiny E jižní Moravy. Ve své hale v Purkyňově ulici se mu postavil do cesty za bodovým ziskem Boss Lino Brno a nutno říct, že opravdu skálopevně.

Pivovarský kádr se od minulé sezony dost změnil a ve zkratce řečeno odešla pořádná porce zkušeností. „Ztratil se kus kvality, hlavně v podobě Pánka a Galii. Toho jsem chtěl na hostování, ale nevyšlo to, odešel do ligového Helasu Brno. Z příchozích, pokud opomenu Michala Kollára z divize velkého fotbalu, jde spíš o kvantitu než kvalitu,“ uvedl trenér Vyškova Libor Šmarda.

Podle momentální týmové soupisky se odvíjí také sezonní cíle. Ambice Pivovaru se vždy pohybovaly na nejvyšších postech, tentokrát je kouč zdrženlivější. „Nechci kluky snižovat, mohou rozhodně překvapit a hrát dobrý futsal, ale žádné velké cíle si nekladu,“ dodal Šmarda. Uvidíme, jak se bude jeho borcům dařit, každopádně první kolo si klub za rámeček nedá. V pátek večer nastoupil proti brněnskému Boss Linu a ačkoli věřil, že vstup do soutěžního ročníku se mu povede, stal se opak.

Vyškovští začali mírným tlakem, který vyústil v několik příležitostí a Pospíšilovo břevno, ovšem první se trefili hosté z rychlého brejku. Stejnou taktiku pak produkovalo Brno po celý zbytek hrací doby, tedy zabezpečená obrana a smrtící brejky. Dařilo se skvěle také proto, že domácí se v pátek prostě nemohli trefit.

Výsledek? Boss Lino vyhrálo bez zásadnějších problémů 4:0. „Určitě je to pro nás zklamání, hlavně nevstřelit doma ani jednu branku. Soupeř nás takřka k ničemu nepustil, přijel silnější než obvykle, měl dva hráče z druhé ligy, ale to nemůže být naše omluva. My jsme měli ještě některé zápasové tresty z minulé sezony, soupiska měla k optimální hodně daleko a projevila se i nerozehranost,“ zklamaně konstatoval Šmarda.