Mladší přípravka o víkendu dokonale zvládla v rámci Jihomoravské ligy obrátit nepřízeň hokejového osudu. V souboji s Bratislavou na tři vítězná utkání Vyškovští prohráli první dva zápasy a jejich vyhlídky jim nikdo nezáviděl. Na hostujícím ledě ale dokázali nemožné. Slovenský tým přehráli 5:2 a 5:3, když se trefili pětkrát Tlčik, dvakrát Branžovský a jednou přesně zamířili Kudlička, Mikulík a Mikeš.

O majiteli vstupenky do finále pak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž jako jediný uspěl hostující Branžovský. „Je to skvělé, tohle jsme nečekali. Když jsme utrhli první vítězství, Bratislava znervózněla. Je potřeba vyzdvihnout výkon všech našich hráčů,“ poznamenal sportovní manažer a sekretář klubu Karel Gamba.

Starší kolegové vítězů odjeli za vyrovnaného zápasového stavu poprat se o postup do Boskovic. A dařilo se, v Jihomoravské lize po víkendu MBK nekončí. Po těsné výhře 1:0 díky trefě Dufka domácí hostům sice oplatili stejnou mincí v poměru 2:0, ale ve třetí minutě prodloužení zařídil radost Vyškova Žalud.