Prostějovský plavecký areál ožil na celý víkend lítým bojem, stal se dějištěm Oblastního přeboru žactva. Svou početnou výpravu na Hanou vyslal i Klub plaveckých sportů Vyškov. A nutno říci, že dobré jméno svého oddílu nepošpinili. Svědčí o tom celkem dvanáct prvenství a dalších deset pozic na stupních vítězů.

Nejrychleji dohmátli jedenkrát Veronika Kapounková, Jana Sekerková, Daniela Poláková, Jan Pitela.

Skvěle se pak prosadili tradičně silní lídři vyškovského mládežnického plavání. Andrea Fialková nenašla přemožitelku hned na pěti tratích, Tomáš Cigánek zaznamenal nejrychlejší čas v celkem třech plaveckých disciplínách.

Měření sil v Prostějově ale mělo ještě jiný a důležitější podtext. Byla to totiž poslední možnost, jak si zajistit účastnické místo na blížícím se republikovém mistrovství. Do medailových bojů na něm zasáhnou kromě už jmenovaných mladých vyškovských plavců také Jiří Fojtík, Tomáš Svoboda, Tereza Doležálková a Michaela Jakubčíková. V neposlední řadě nebudou chybět i tři štafetová kvarteta.

„Jsem hodně spokojen, myslím, že jsme správně načasovali formu a vychází to. Kluci i holky mají natrénováno, teď už každý musí jen dokázat, co v něm opravdu je,“ prohlásil spokojený vyškovský trenér Petr Jakubčík.