Druholigoví zástupci Vyškovska na sebe narazili ve třetím kole a místní volejbaloví znalci ocenili tento zápas jako nejlepší v celém turnaji. Domácí posíleni o smečaře Pavla Koláře hrajícího za extraligový Zlín byli tradičně namotivovaní trochu víc a po celou první sadu vedli o bod až dva. Jenže nezvládli koncovku a Bučovice v závěru setu otočily výsledek. Druhý set byl téměř opakem prvního a koncovku otáčeli domácí. „Díky nepřesným výrokům rozhodčího byl druhý set hodně nervózní a více se mluvilo, než hrálo. Koncovku jsme tentokrát díky dvěma těsným autům v útoku darovali domácím, a tak se hrál tie-break. V něm byl stav vyrovnaný a o výsledku za stavu 14:14 rozhodl domácí útok na lajnu a následný blok našeho útoku středem sítě," okomentoval derby trenér bučovických sokolů Zbyněk Čížek, který do Holubic přijel bez tradičních opor Dubše, Sekaniny, Auera, Vyhnáčka a Jelínka.

V úvodním utkání Bučovičtí hladce porazili Teslu Brno a pak prohráli s Drásovem. Raritou tohoto zápasu byl první set. Čížkovi svěřenci vedli 14:12, ale od té doby už uhráli jen tři balony. Ve druhém setu opět nedotáhli koncovku z vedení 24:22.

Tyto zápasy tedy rozhodly o tom, že o prvenství si to rozdali domácí s Drásovem. Hosté potvrdili zejména lepší fyzickou připravenost a zvítězili 2:0. Domácí překvapivě odpadli v prvním setu, který měli rozehraný na vítězství. Jenže nestačilo jim na to ani vedení 20:13. „Bylo znát, že oni trénují déle než my. Troufám si říct, že náš kádr je silnější, ale oni to prostě uhráli fyzičkou," konstatoval kouč domácích Arnošt Šmerda. Ten měl k dispozici mužstvo: Pisařík, Mrázek, Hejna, Kolář, Sankot, Bláha, Lukáš a Balík.

Dlouholetý šéf holubického klubu měl na starosti i celou organizaci turnaje a trochu ho mrzí letošní slabší účast. „Týden před turnajem jsem měl předběžné přihlášky dvanácti mužstev, ale nakonec jich zbylo jen šest. Omluvil se jedině extraligový volejbal Brno, jehož odhlášku chápu. Jeho hráči včetně juniorů jsou v přípravě jedenáct měsíců v roce a volný mají jen červenec. Víc mě překvapuje, že ostatní mi alespoň nezavolali, že nepřijedou. Určitě bychom stihli dát dohromady alespoň osmičlenný turnaj," posteskl si Šmerda nad jedinou malou kaňkou na jinak vydařené akci. „Obsazení turnaje pro mě bylo zklamáním. My jsme také měli potíže se sestavou, ale vůči organizátorům turnaje nám bylo hloupé nepřijet. Přitom jsme věděli, že Drásov a Holubice jsou v přípravě mnohem dál než my. Někteří naši hráči měli za sebou jen jeden nebo dva tréninky. Přes to však v mém týmu musím velmi pochválit novou akvizici smečaře Radima Bulka, který prokázal, že se v našem nabitém kádru určitě neztratí," podpořil Šmerdu Čížek.

Pro čtvrtou z druholigového kvarteta, a také v konečném pořadí čtvrtou brněnskou Teslu, měl turnaj trochu pikantní příchuť. Byl to totiž na delší dobu jeden z jejích posledních kontaktů se špičkou moravské C skupiny druhé ligy. V novém ročníku bude jezdit do Čech, kam ji svaz bez dohody administrativně zařadil. I holubický turnaj potvrdil to, co trenér Tesly Marek Knoflíček avizoval. „Mrzí nás to hlavně ze sportovních důvodů. Moravská skupina je určitě nejkvalitnější ze všech tří a ubydou nám tedy těžké zápasy. A jen v nich může mužstvo výkonnostně růst," konstatoval Knoflíček.

Oba týmy z Vyškovska by si měly zahrát odvetu na turnaji v Lulči v sobotu 1. srpna a o týden později v Drásově.

Holubice 2015

Volejbalový turnaj mužů

Sobota 18. července, 6 účastníků, hráno systémem každý s každým.

Konečné pořadí: 1. Sokol Drásov 10 bodů, 2. TJ Holubice 9, 3. Sokol Bučovice 8, 4. Tesla Brno 7, 5. TJ Holubice B 6, 6. Sokol Drásov B 5.

Z výsledků: Holubice–Drásov 0:2, Bučovice–Drásov 0:2, Holubice–Bučovice 2:1, Bučovice–Tesla Brno 2:0, Holubice–Tesla Brno 2:1.