„Velké Meziříčí jsme doma porazili 3:1, ale hrálo velmi dobře. Bylo znát, že jsou si vědomi, že nemají co ztratit. Sázeli na riskovaný kvalitní skákaný servis. Určitě v tom budou nepříjemní i doma. A tím, že vypadli z osmičky, teď mají ještě o motivaci víc. Určitě se do ní budou chtít rychle vrátit a vybojovat si účast v play-off. A to předpokládá především bodovat doma. My počítáme s těžkým utkáním a samozřejmě uděláme maximum pro to, abychom tam zvítězili,“ ujistil trenér a manažer bučovických sokolů Zbyněk Čížek.

I. liga mužů:
VK Spartak Velké Meziříčí
– TJ Sokol Bučovice
15. kolo, pátek 16. 12. (19.30), SH ZŠ Komenského ul.
VK Brno – Sokol Bučovice
16. kolo, sobota 17. 12. (11.30), SH SG L. Daňka, Botanická ul.
Tabulka:
1. Bučovice    14 10 3 0 1  39:13 36
7. VK Brno     14  6 0 2 6  25:26 20
9. Vel. Meziříčí 14  4 2 1 7  24:31 17
První zápasy: Bučovice – Velké Meziříčí 3:1, Bučovice – VK Brno 3:2.

S týmem z Vysočiny mají Bučovice mimořádně aktivní bilanci. Z patnácti oficiálních mistrovských zápasů prohrály jediný. V současné aktuální formě vytvořily i klubový rekord v poměru vítězství a porážek, který je nyní 13:1.

„To je zároveň rekord první ligy, který bychom tedy mohli navýšit. Ale nechceme se k tomu úplně zavazovat, nebo si tím sami na sebe vytvářet nějaký tlak. Ale bylo by to určitě velmi příjemné…“ naznačil svá přání.

Pokud má páteční souboj příchuť derby, tak to sobotní v Brně je zcela určitě klasické regionální. Bučovice jsou podle tabulek druhým nejlepším jihomoravským klubem, VK Brno je farmou jedničky, extraligového Volejbalu Brno. Z toho titulu se dá očekávat, že se domácí na zápas posílí některým z extraligových hráčů. Čížek odhaduje, že mohou být i tři a tipnul si nahrávače Matyáše Tomana, univerzála Jakuba Kočvaru a smečaře Matouše Drahoňovského.

„To jsou všechno kluci, kteří drtivou část sezony odehráli za extraligové áčko. S nimi už to v podstatě nebude juniorka, ale standardní zkušený prvoligový tým. Takže důležité bude, v jakém složení Brno nastoupí. Myslím si, že sestavu budou mít silnější než Meziříčí. Navíc jejich hala v Botanické ulici nám zrovna nesedí a pořád se ani nedovedeme nějak srovnat s těmi sobotními dopoledními začátky. Takže to bude velice těžké utkání a bude záležet, jak se kdo vypořádá nejen se servisem a příjmem, ale i atmosférou derby a emocemi,“ upozornil šéf bučovického oddílu.

Ve dvojzápasech většinou Čížek spolu se svým trenérským kolegou Jaroslavem Vlkem „protáčí“ v sestavě celý širší kádr. Pravděpodobně tomu tak bude i nyní. Po středečním tréninku je hlášená jediná absence, volno dostal Josef Mlčúch.

Patnácté a šestnácté kolo je letos posledním „zvoněním“ ve druhé nejvyšší české soutěži. O body se bude zase bojovat až v novém roce. Bučovičtí budou hrát doma s rezervami extraligových klubů. V pátek 13. ledna s béčkem Lvů Praha a o den později Jihostroje České Budějovice.