Na vedoucí pozici se Bučovičtí probojovali po vítězství ve Starém Městě u Uherského Hradiště 3:0, které prodloužilo vítěznou šňůru sokolů už na osm zápasů. Pomohla také překvapivá prohra dosud vedoucích Benátek nad Jizerou s ČZU Praha 0:3.

Staroměstský klub jako faktická farma extraligové Fatry Zlín bývá nevyzpytatelným soupeřem. Záleží jaké z „centra“ dostane posily. Proti Bučovicím domácí nastoupili bez smečařů Zlína Čecha a Motyčky, a také bez libera Viceníka. Handicapem hostů zase byla viróza, která si v týdnu zařádila v jejich řadách. Přesto si sokoli z derby přivezli kompletní tříbodovou sadu.

„Zdravotní potíže byly na některých hráčích vidět, ale od úvodu se hrál celkem dobrý volejbal. Domácí útoky vesměs spolehlivě zakončoval univerzál Lukáš Kittel. Z našich se dařilo univerzálu Perrymu a střed sítě opanoval blokař Michal Přikryl. Po vyhrané koncovce prvního setu jsme ve druhé vedli 8:4 a 13:8, ale pak jsme polevili v koncentraci a nedařilo se nám v útoku. Domácí srovnali hru a šli do vedení 24:22. Jenže se u nich nenašel nikdo, kdo by set dohrál, a tak jsme si i druhou koncovku hlavně dobrou obranou vzali my. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 20:20. Pak jsme zase vsadili na Perryho v útoku a ten sadu dohrál,“ popsal průběh utkání spokojený trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

V sobotu od 18.00 sehrají oba soupeři odvetu v Bučovicích.

VSK Staré Město - TJ Sokol Bučovice 0:3

Sety: 23:25, 24:26, 22:25. Sestava Bučovic: Duda, Katona, Hrtus, Perry, Auer, Přikryl, libero Nezdařil – Neubauer. Trenér: Zbyněk Čížek.