Máme za sebou dalších dvanáct měsíců sportovních událostí na Vyškovsku. Přinesly štěstí, radost, výhry, ale taky zklamání, problémy a porážky.
V posledních dnech letošního roku je čas projít si ty nejvýraznější okamžiky od Nového roku až po Silvestra. Začínáme shrnutím prvních třech měsíců kalendářního roku, ledna až března.

Leden
Vzestup ledního hokeje dal Vyškovským naději

Obnova naděje vyškovských fanoušků v dobré a pravidelné hokejové menu. Tak zněla první dobrá zpráva roku 2008 pro příznivce sportu z Vyškovska.
Přípravka Žraloků si totiž počínala velmi dobře v Jihomoravské lize, když vyhrála základní část díky poslední výhře nad do té doby vedoucí Velkou Bíteší v poměru 4:3. „Je to úspěch, ale tím to nekončí. Máme na to dojít až na vrchol,“ prorokoval Dufek.
Na novoroční období nebudou nejlépe vzpomínat dědičtí příznivci fotbalu. To se totiž zlomilo jejich pohádkové období v hororové. Lídr krajského přeboru, jenž začínal myslet na postup, měl najednou problémy s úzkým kádrem díky zranění i odchodu hráčů. „Nebudu lhát, jsme oslabeni. Ale není to žádná neřešitelná situace,“ uklidňoval trenér Jiří Štěpán.
Naopak famózní formou disponovaly volejbalové kadetky Vyškova. Ve své domácí hale v Nádražní ulici začaly finálovou část krajského přeboru a vstoupily do ní správnou nohou. Papírově velmi silný UNI Brno porazily 3:2. Body z druhého zápasu si odvezl soupeř.
Ani atleti nečekali, až je minimálně navštíví jaro, a otevřeli v Uhřicích oblíbený dvanáctidílný seriál s názvem Dlouhé míle.

Únor
Vyhlásil se sportovec roku, přišla i mistrovství a zajímavá derby

Nejen na hřišti jsou vidět souboje mezi sportovci. Jeden střet v roce má spíše společenský charakter: Sportovec Vyškova 2007. Z vítězství v anketě se na Městském reprezentačním plese radovali mezi jednotlivci Petra Štaudrová a v kolektivech ženy AHA Vyškov a junioři RC JIMI Vyškov. Trenérkou roku byla vyhlášena Kateřina Kapounková z SK Trasko.
Událost únoru číslo jedna přímo na bojišti ale obstaralo Mistrovství České republiky nohejbalových dvojic. Hala v Purkyňově ulici ustála nápor kvalitních hráčů i stovek diváků. Ti se zřejmě těšili, že uvidí ve vrcholných zápasech také domácí borce, ovšem mýlili se. Obhájci stříbra Martin Müller s Lubošem Grycem ani další dvě dua nepřekročili práh osmifinále. Stejně si zaplněné tribuny své oblíbence našly, pozdější vítěze, žatecký tým Vít, Dráždil a Pecina. „Doufal jsem, že někdo z nás dojde do nejlepší čtverky. Myslím ale, že divákům vše vynahradily další skvělé boje a super finále,“ řekl jeden z domácích aktérů Jan Kaděra.
Už tradičně nezůstali na Mistrovství Moravy a Slezska bez úspěchů atleti AHA. Cenný kov získali třetí Němeček na patnáctistovce, tyčkařka Jiříčková a Málková na tři kilometry. Mistryní na osmistovce se stala Hynštová. Rušno bylo i nad vysokou sítí. Na pozici druholigového lídra se vyhoupli bučovičtí prvoligisté díky jednoznačné výhře v Letovicích.
Fanoušci futsalu se jistě nezapomněli podívat na derby Pivovaru proti Amoru, teď už víme, že poslední na delší dobu. První půle byla sice vyrovnaná, ale pak už Pivovar potvrdil předpoklady a vyhrál 7:2. „Hráli jsme lépe. Amor taky nezklamal, zrodil se divoký výsledek,“ řekl trenér vítězů Libor Šmarda.
Zapomenout nesmíme na konec sezony basketbalistů. Jejich Oblastní přebor druhé třídy finišoval a Vyškovští si přehráním Kuřimi 87:76 zajistili udržení se v soutěži dvě kola před koncem.

Březen
Mladí Žraloci dokázali nemožné, futsalisté Amoru zažili zkázu

Zhasnutí i poslední jiskřičky naděje. Tak se cítili futsalisté Amoru Vyškov, bývalého Sportu Drnovice, hned v prvních březnových dnech. V divizi E jižní Moravy totiž nestačili na Bosonohy, prohráli 4:6, a to je definitivně poslalo do krajského přeboru. „Byli jsme s tím srozuměni dříve. Snažil jsem se už dřív skládat tým pro krajský přebor,“ smutnil trenér Antonín Petlach. Jejich městští kolegové z Pivovaru dokončili soutěž jako čtvrtí.
Důvod k oslavě neměli na konci prvního čtvrtletí ani bučovičtí volejbalisté. Mužstvo, které pomýšlelo jednoznačně na výhru v první lize, v dramatickém poslední kole nastoupilo proti Černovicím a muselo bodovat naplno. Prohrálo ovšem obě utkání bez zisku jediného dějství a celkově skončilo až třetí. „Je to obrovské zklamání. Pokud přijdou změny, budou radikálnější. Takhle to dál nejde,“ zlobil se tehdy kouč, manažer a hráč týmu Zbyněk Čížek.
Pustiměřští sportovní lezci SPL a Rebelu měli napilno a zvládali boj s konkurencí výborně. Nejprve se vydali na prestižní akci Slovácké oupn do Uherského Brodu, kde se nejlépe dařilo Janě Vincourkové. O týden později pořádali jeden díl Tendon Cupu na své domácí stěně.
Žraloci dokázali nemožné. Prohrávali ve finálové sérii s Velkou Bíteší o dva zápasy, ale další tři souboje vyhráli a oslavili zisk titulu v Jihomoravské lize.