Volejbalový víkend na Vyškovsku bude mít skvělou úroveň. Kromě mužského derby bučovických a holubických volejbalistů se chystá ještě jeden veledůležitý dvojzápas, a to mládežnický. Nováček druhé nejvyšší české soutěže, klubová parta kadetek Volejbalu Vyškov, se v prvoligovém pořadí pěti celků skupiny G drží po více než polovině dohraných duelů na skvělém druhém místě dva body za zatím dominantním Zlínem. A ten je právě jejím zítřejším sokem.

Den před těžkým dvojutkáním není situace v družstvu vyškovských děvčat stoprocentní, alespoň co se týče kádru. Potíže se pojí zejména s kapitánkou Crhonkovou, která až v týdnu začala trénovat po zranění kotníku. „Ještě to není ono, je pro naši hru moc důležitá. Snad v zápase už to bude zase ona,“ doufá trenér Josef Řezníček.

Ať už tahounka jeho družiny bude zářit či ne, je jasné, že domácí nastoupí proti protivníku silného kalibru. Zlín z deseti zápasů pouze jedinkrát prohrál a jeho hra se musí divákům líbit. „Podle výsledků zatím nemají konkurenci. Koho my porazíme těsně, oni udolají naprosto jasně,“ uznává kvality hostů kouč.

O důležitosti obou střetnutí, jejichž bitevním polem bude hala v Nádražní ulici v sobotu od jedenácti hodin, není žádných pochyb. Pro hostující výpravu je v sázce jistota konečného prvenství a postupu do finálové osmičky první ligy, pro domácí zase ojedinělá možnost historických výher a smazání bodového odstupu mezi celky. „Bude to těžké, dobrý bude každý set, ale stát se může všechno. Spokojený budu, když sehrajeme dramatické vyrovnané zápasy, to je hlavní. Uvidíme, jak se to vyvrbí,“ míní domácí trenér.