Juniorka Jihočechů sice nastoupila posílená o hráče širšího kádru A mužstva, ale zápas měli pod kontrolou hosté. Dobře rozehráli i nakonec prohraný první set.

„Vedli jsme 11:7, ale pak jsme se zasekli na jednom postavení, které nám v celém zápase dělalo trochu problémy. Domácím narostla křídla a zejména na servisu se vynikajícím výkonem rozehrály dvě jejich největší ofenzivní esa, což je univerzál Brichta a smečař Leština, kteří pravidelně trénují s A týmem a zasáhli i do několika extraligových zápasů a dokonce i Ligy mistrů,“ komentoval zvrat v první sadě trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

I. liga mužů:
čtvrtfinálová skupina:
EGE České Budějovice B – Sokol Bučovice 1:3
Sety: 25:16, 14:25, 21:25, 22:25.
Sestava Bučovic: Roman, Čeketa, Struška, Mlčúch, Gálik, Minda, Špelda (L) – Červinka, Luska, Štefko. Trenér: Zbyněk Čížek.
Tabulka:
1. Dobřichovice  7 6 0 0 1  19:6   18
2. Bučovice       7 4 0 1 2  15:11  13
3. Hr. Králové    7 3 1 1 2  15:12  12
4. BV Ostrava   6 1 2 0 3  11:13   7
5. D. Liberec B  7 1 1 2 3  11:18   7
6. Č. Buděj. B   6 0 1 1 4    6:17   3

Proto do druhého setu udělal změnu na nahrávce a na univerzálu, kam přišli Kristián Červinka a Jan Štefko. Hráči dostali konkrétní pokyny, někteří přešli ze skákaného servisu na plachtu a hra se vrátila po parametrů z úvodu první sady.

„Začala nám kromě útoku fungovat i obrana, takže s tím jsem spokojený. O vývoji celého zápasu pak rozhodl třetí set. Prohrávali jsme 17:19. Dvěma výbornými bloky za sebou to srovnal Gálik, který zablokoval Brichtu. V koncovce jsme pak v poli výborně čapli jeden jejich těžký balón, který jsme pak dohráli Mindou na rozdíl asi čtyř bodů. Zisk setu výrazně zvýšil naše sebevědomí a ve čtvrtém jsme si vývoj hlídali,“ jmenovitě chválil kouč sokolů.

Ten na začátku nadstavby naznačil, že hlavně zápasy s Libercem a Českými Budějovicemi budou pro Bučovice klíčem k zamýšlené pozici pro čtvrtfinále play-off. Tedy jedné z prvních tří příček, které znamenají výhodu vstupu do vyřazovacích bojů na domácí palubovce a s relativně hratelným soupeřem. A přiznal také, že tým musí zlepšit herní projev a výsledky na hřištích soupeřů. Vše tedy nyní funguje, jak si v Bučovicích naplánovali.

„Musím hráče pochválit, protože jsme v součtu základní části a nadstavby odehráli nejlepší utkání na hřišti soupeře. Bylo to podložené výborným výkonem, jak v útoku, tak v obraně ale zejména vynikajícím týmovým duchem a vzájemnou podporou hráčů. Pro mě je důležité, že jsme ukázali, že umíme hrát i venku, kde se nám ne úplně moc dařilo. Takže mám radost, že jsme to poprvé zlomili. A hlavně, viděl jsem tam odhodlání kluků, že tam jedeme vyhrát a že rok nechtějí zakončit porážkou,“ dodal kouč sokolů.

V prvním mistrovském utkání v novém roce Bučovice 12. ledna přivítají ve své hale lídra tabulky druhé nejvyšší domácí soutěže Sokol Dobřichovice.