Pustiměřští lezci mají za sebou pořádný příděl svého oblíbeného odvětví. Hned trojitou porci. Dva příborské závody na rychlost v rámci Českého poháru mládeže a mezi ně vložený sobotní boj moravské části Tendon Cupu v Orlové. SPL i HO Rebel v nich měly řadu svých svěřenkyň a také úspěšné hrdiny, co přijali kompletní výzvu.

Sdružení pustiměřských lezců bylo právem pyšné na Romanu Vlašínovou. Šestnáctiletá naděje do budoucnosti nejen svého klubu patří momentálně do kategorie nejstarších děvčat a vyzkoušela si kompletní program. Přední umístění si slibovala od všech třech závodů. Nakonec z toho byla dvě druhá „rychlostní“ místa za výjimečnou Annou Wágnerovou z Nového Boru. „Super výkon, zažila extrémně náročné závodní tempo a přitom s ní držela krok. Tahle soupeřka je totiž exmistryně světa. Porazit ji, to je někdy skoro sci-fi,“ vtipkoval pustiměřský trenér Jiří Sedláček.

Vlašínová si neoddechla ani v sobotu, v orlovském závodu na obtížnost už to ale tak oslnivé nebylo. V neredukovaném pořadí s mimosoutěžními starty obsadila šestou příčku. „Přeorientovat se na úplně jiný druh soutěže je strašně složité. Rychlost a obtížnost, to jsou dva lezecké protipóly. Sobotu jsme tak trochu obětovali pro zbylé dny a vyplatilo se,“ pověděl Sedláček.

S tímto problémem si ovšem hlavu nedělala členka HO Rebel Pustiměř Terezie Laubrová. Naopak mezi nejmladšími vyhrála v pátek i sobotu, přičemž v neděli skončila těsně druhá. „Možná to zní sebevědomě, ale splnila, co jsme očekávali. Je výborná. Prohrála jen s Peltrámovou a to je mezi lezci pojem. Zaslouží pochvalu,“ potvrdil super výsledky Laubrové její oddílový kouč Zdeněk Polišenský.

Slova uznání po víkendu patří i mladíkovi z SPL Jaroslavu Vystavělovi. U nejstarších chlapců v rychlosti neměl soupeře a dvakrát vyhrál. V Orlové se protlačil na třetí místo. „Prostě bez komentáře, konkurence jako hrom a poradil si s ní perfektně. Když nepokazí čtvrtý závod na rychlost, bude mít titul. Klobouk dolů,“ nadšeně hlásil Sedláček.

Pozadu nezůstali ani další. Kryštof Pacejka, Michaela Zbořilová, Kateřina Švecová ani další Pustiměřští neměli příliš důvodů smutnit. Název obce, sportovně zasvěcené právě především lezení, se znovu v českém lezeckém světě skloňovala naplno.

Nej z Pustiměře

Pátek – Příbor
Český pohár mládeže – rychlost
Chlapci D: 5. Kryštof Pacejka (HO Rebel Pustiměř). Chlapci A: 1. Jaroslav Vystavěl (SPL Pustiměř).
Dívky D: 1. Terezie Laubrová (HO Rebel) Pustiměř. Dívky A: 2. Romana Vlašínová (SPL), 3. Michaela Zbořilová (HO Rebel).

Sobota – Orlová
Tendon cup Moravy – obtížnost
Chlapci D: 1. Kryštof Pacejka (HO Rebel). Chlapci A: 3. Jaroslav Vystavěl (SPL). Dívky C: 1. Terezie Laubrová (HO Rebel). Dívky A: 2. (mimo soutěž) Kateřina Švecová (SPL) Pustiměř, 6. (mimo soutěž) Romana Vlašínová (SPL).

Neděle – Příbor
Český pohár mládeže – rychlost
Chlapci D: 2. Kryštof Pacejka (HO Rebel) Pustiměř. Chlapci A: 1. Jaroslav Vystavěl (SPL). Dívky D: 2. Terezie Laubrová (HO Rebel) Pustiměř.
Dívky A: 2. Romana Vlašínová (SPL Pustiměř); 4. Michaela Zbořilová (HO Rebel Pustiměř).