V pohárové soutěži, která se uskutečnila na specifické stěně venku, museli lezci čelit proměnlivosti počasí. „ Rychlostní závody jsou odlišné od obtížnosti, rozhodující jsou časy. V Příboru byly náročné podmínky, kvůli dešti byl například odložený start, ale atmosféra byla jako na zahraničních závodech,“ informoval o závodech vedoucí SPL Jiří Sedláček. V obou kolech podal stabilní výkon Jaroslav Vystavěl z klubu SPL, jenž dvakrát stanul na druhém místě ve své kategorii. Dvě navlas stejná umístění v Příboru zalezli také Marek Švarc a Dan Kolařík z H. O. Rebel, když prvně jmenovaný obsadil čtvrtou příčku a Kolařík skončil osmý.

Stejné cesty čekaly také na děvčata. Ta sbírala v rychlostních závodech nové zkušenosti. Jana Vincourková získala dvě čtvrtá místa ve skupině C. Na medailovou pozici se podařilo dosáhnout v prvním i druhém kole „rebelce“ Michaele Zbořilové, která měla nejrychlejší čas v „áčku“. Její mladší klubová kolegyně Terezie Laubrová dosáhla na stříbro v prvním závodě. „Romana Vlašínová sbírá z rychlostních závodů první zkušenosti, projevila se u ní nezkušenost v prvním závodě, ve druhém už se jí podařilo zlepšit čas a dosáhnout na třetí místo. Jarek Vystavěl už má zkušenosti, což šlo vidět na jeho výkonu, patřil k favoritům a zalezl rekord tamní stěny,“ shrnul některé výkony lezců Sedláček.

Z Příboru vedla cesta lezců na severní Moravu, na Tendon cup do Orlové. Na tamní stěně vystřídala rychlostní závody soutěž na obtížnost. V nejstarší chlapecké kategorii opět dominoval Vystavěl, jenž byl tentokrát zlatý, Švarc a Kolařík z Rebelu obsadili ve svých kategoriích oba šestou příčku. Mezi nejmladšími děvčaty zazářila první Terezie Laubrová taktéž z Rebelu a o tři příčky za ní skončila Martina Pivodová z SPL. Oddílový boj o první místo svedla Vlašínová s Petrou Růžičkovou, z kterého vyšla vítězně Vlašínová.
V následujících dnech budou lezci ladit formu na kombinovaný závod v rakouském Petzenu, který není pro závodníky žádnou novinkou. Změří v něm síly s ostatními oddíly z různých koutů světa. Petzen je na programu druhý červencový víkend.