Byl to druhý kvalifikační turnaj moravské skupiny a hrál se právě v Bystrci. Z pohledu Vyškova nečekaná porážka má v podstatě jednoduchou příčinu. Zbytečná vyloučení. Po technickém přestupku si šel na dvě minuty „odpočinout" Jakub Toman a zchladit hlavu po šarvátce nuceně na stejný čas musel Soural. Bohužel vyloučení byli zároveň a Bystrc dvojnásobné přesilovky využila k položení tří pětek. „V pěti lidech se to nedalo uhrát, a pak už jsme to prostě nestihli dohnat. Jinak jsme byli jasně lepší," nedělal trenér Vyškovanů Martin Hudák z porážky žádnou tragédii.

Pod Brněnskou přehradou pak jeho tým prohrál stejně jako v úvodním kvalifikačním turnaji v Ostravě i s Dragonem Brno, který je favoritem skupiny a v celé soutěži obhajuje loňské bronzové medaile. Ani tato porážka ale Vyškovany příliš nebolí. „Na dané možnosti jsme zahráli dobře. Dragon byl jasně nejlepší, ale prohráli jsme s ním těsně a po vyrovnaném zápase. Když to trochu zjednoduším, tak na pětky to bylo 4:2, takže v každém poločase položili o jednu víc. Na Dragon bychom měli jet v trochu silnější sestavě. Přesnou samozřejmě teď ještě neřeknu, ale minimálně Martin a Ondra Kovářovi již budou k dispozici. Pokusíme se třetí turnaj vyhrát, to znamená porazit Dragon na jeho hřišti," naznačil odvážné cíle Hudák.

Po druhém místě v Ostravě tak Vyškované v Brně obsadili až třetí místo za Dragonem a Bystrcí. Stejné je i celkové pořadí po dvou turnajích. Zmíněný třetí moravský kvalifikační turnaj na Dragonu se bude hrát v sobotu na hřišti v Brně-Maloměřicích. Po něm bude známa čtveřice, která postoupí do finálového turnaje, kam postoupí i čtyři nejlepší týmy z české skupiny. Ta se hraje jiným systémem než moravská. Druhý turnaj vyhrála Slavia, když ve finále porazila Spartu 27:12. V zápase o třetí místo prohrály Říčany s vítězem prvního turnaje Pragou 10:29. Finále bude 5. července hostit vyškovský areál Jana Navrátila.

Kvalifikace MR7

2. turnaj – Brno-Bystrc

Výsledky JIMI Vyškov: – Dragon Brno 14:18, – Brno-Bystrc 21:26, – Sokol Mariánské Hory 29:0, – Havířov 45:0.

JIMI: Petr a Martin Pořízkovi, Jakub a Josef Tomanovi, Soural, Menoušek, Fialka, Chalabala, Musil, Podaný, Školař.

Pořadí po 2. turnaji: 1. Dragon Brno, 2. Bystrc, 3. Vyškov, 4. Mariánské Hory, 5. Havířov.