Tu čtvrtou pozici aktuálně drží Sparta, která má z osmi body o jeden víc než Vyškované. Oba soupeři porazili Dragon Brno za pět bodů a s trojicí na medailových pozicích prohráli. O ten bod víc vybojovala Sparta v Říčanech, kde brala dva body po porážce 26:31, zatímco Vyškov před čtrnácti dny odjel z Říčan s prázdnou (13:28).
Všechny vyškovské porážky byly velmi těsné a trenér Pavel hovoří také tak trochu o sportovní smůle. I s Pražany lze čekat vyrovnanou partii, kterou mohou rozhodnout maličkosti.

Extraliga XV:
JIMI RC Vyškov
– RC Sparta Praha

5. kolo, sobota 30. března, 14.00 hodin, Areál Jana Navrátila, Purkyňova ul.
Tabulka:
1. Praga Praha  4  4 0 0 110:76  18
2. Říčany         4  3 0 1  114:66  16
3. T. Smíchov   4  3 0 1  100:84  15
4. Sparta Praha 4 1 0 3   85:100  8
5. Vyškov         4 1 0 3   71:82   7
6. Dragon Brno  4  0 0 4  59:131  1

„Oni jsou mančaft, kde je hodně mladých šikovných hráčů, kteří už jsou v nároďáku, kde sbírají cenné zkušenosti. Takže to pro nás určitě nebude jednoduchý zápas. Matematika je ale zcela jasná. Buď vyhrajeme a udržíme se v boji o play-off, nebo prohrajeme, a pak by bylo jasné, že už hrajeme čistě o páté místo. Šance postoupit mezi čtyřku by už byla minimální,“ zdůraznil mimořádnost utkání kouč Vyškovanů Pavel Pala.

Možná i vzhledem ke zmíněnému omlazení střídá Sparta i v jenom utkání výborné okamžiky se špatným, takže zůstává tak trochu i nevyzpytatelným soupeřem. V hodnocení prohraného zápasu minulého kola doma s Tatrou Smíchov to naznačil kapitán sparťanů Richard Hřebačka.

„Ve druhé půlce se nám nepodařilo udržet koncentraci a pak ta hra šla do kopru. Za pět zápasů jsme chtěli získat minimálně patnáct bodů, což se nám už nepodaří. Samozřejmě po prohře není nálada ideální, ale máme i dost zkušené hráče na to, abychom se z chyb poučili,“ řekl právě jeden ze zkušených harcovníků Sparty. V utkání Sparta vedle 8:3, ale nakonec odešla poražená 11:30.

I Pražané vnímají souboj ve Vyškově jako klíč k postupu do semifinále.

„Rozhodující bude zápas s Vyškovem, kde to bude těžké. Musíme tam urvat plný počet bodů, abychom byli ve hře o play-off a dostali se zpátky do vítězné mentality,“ zdůraznil Hřebačka.

Pro zápas nemůže domácí lodivod Pala počítat se Štěpánem Prachařem, který se zranil v zápase reprezentace do třiadvacet let, a otazník visí nad startem útočníka Davida Jaroše, který v týdnu netrénoval pro poražené koleno.