Trenér domácího týmu Pavel Pala dobře odhadoval, že klíčové pro zápas bude zřejmě to, v jakých sestavách oba týmy nastoupí. Zatímco Tatra přijela do Vyškova téměř kompletní, vyškovský lodivod musel ve složení improvizovat a navíc postavit některé ne zrovna doléčené hráče. A snad aby toho všeho nebylo málo, tak už při prvním souboji se vážně zranil Radim Trunečka a musel ze hřiště.

„To zranění nevypadalo opravdu pěkně a nevím kolik kluků se na to dokázalo dívat, ale určitě jakoby na nás z toho padla trochu deprese, nebo nějaký útlum. Ve spojení s tou poskládanou sestavou jsme nechytili ten správný rytmus. Na druhou stranu jsem moc rád, že to kluci za vysokého stavu 12:35 a 17:40 nezabalili, že bojovali a že ten bod ještě urvali,“ konstatoval vyškovský lodivod.

Extraliga XV:
JIMI RC Vyškov – RC Tatra Smíchov 24:40
Poločas: 7:14. Pětky: 4:6. Body: Prachař 15 (3xP), Pantůček 9 (P, 2xKP) – Berounský 10 (2xP), Vrána 10 (2xP), Šampalík 10 (5xKP), Toia 5 (P), Haderer 5 (P). Rozhodčí: Bernatík – Küttner, Jíša. ŽK: Laidorf – Koblic, Hodek, Diváků: 270.
Vyškov: Doležel, Žižka, Kopřiva, Monček, Trunečka, Novák, Petr Pořízek, Ondřej Kovář, Toman, Laidorf, Prachař, Pantůček, Martin Kovář, Šenk, Pytela – Jaroš, Jan Kovář, Magueda, Voráč, Masilo, Vőrőš, Mrazčinský, Soural. Trenér: Pavel Pala.
Další výsledky: Dragon Brno – Říčany 29:50, Praga Praha – Sparta Praha 19:32.
Tabulka:
1. Říčany          6 5 0 1 201:121 26
2. T. Smíchov    6 5 0 1 178:138 25
3. Praga Praha  6 4 0 2 155:145 18
4. Sparta Praha 6 2 0 4 139:148 14
5. Vyškov         6 2 0 4 124:144 12
6. Dragon Brno 6 0 0 6 118:219  4

Trunečka odstoupil ve třetí minutě a následujících skoro deset minut ještě domácí drželi hru uprostřed hřiště a na polovině soupeře. Prakticky první výpad hostů na vyškovskou polovinu ale znamenal pětku, kterou položil Karel Berounský a jeho jmenovec Šampalík ji potvrdil dvěma body. I následující dění bylo spíše vyrovnané a na pětku Martina Černohorského reagoval domácí Štěpán Prachař, takže do přestávky se šlo za celkem hratelného stavu 7:14 pro tatrováky.

Rozhodující momenty přišly na začátku druhého poločasu, kdy domácí nezachytili nápor Tatrovky a v rozmezí dvou minut mezi 43. a 45. minutou dvakrát položil Miloš Vrána a obě pětky Šampalík potvrdil. Hostům viditelně narostlo sebevědomí a zbytek zápasu v podstatě kontrolovali. Zhruba deset minut před koncem to vypadalo, že si z Vyškova odvezou maximum, tedy pět bodů a domácím nepovolí ani jediný. Palův tým velmi sympaticky nesložil zraně zbraně a bojoval do poslední minuty a po pětkách Štěpána Prachaře a poslední minutě Jiřího Pantůčka pro sebe i urval aspoň jeden bod.

„Přiznávám, že jsme si to utkání s Tatrou představovali jinak, ale soupeř byl velmi kvalitní a vyhrál zaslouženě. Moc důležitou pasáží byl začátek druhé půlky, kdy nás za dvě hloupé chyby potrestali dvěma pětkama a za daných okolností to pak již bylo těžké nějak otáčet. Jeden bod je málo, ale možná může být ještě zlatý. To se teprve ukáže. Pro nás platí, že musíme bojovat dál, i když v tuto chvíli to vypadá, že sestava i v dalších zápasech zase nebude ideální,“ upozornil Pala.

Při výhře Sparty na Pragovce se Vyškov vrátil na pátou, tedy nepostupovou příčku tabulky. Podmínka k úniku z ní je už nyní zcela jednoznačná. V sobotu doma porazit v derby Dragon Brno.